XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2012 r.

1. Dziś w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej o godz. 18.00 koncert w naszym kościele. Wykonawcy: Ian Maksin – wiolonczela (Chicago, USA), Gedymin Grubba – organy (Gdańsk), Alina Kurczewska – prowadzenie koncertu.

2. Dziś po Mszach św. można nabyć najnowszy numer czasopisma parafialnego „Jadwisia”. Jest to wydanie wakacyjne. Kolejny numer ukaże się dopiero w drugą niedzielę września.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

7. Za tydzień druga niedziela miesiąca – składka na inwestycje parafialne. W minionym tygodniu poddano przeglądowi organy dokonując ich strojenia i koniecznej naprawy. W domu parafialnym założono brakujący wsad kominowy.

8. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. W poniedziałki i wtorki o godz. 8.00, od środy do soboty o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. Biuro parafialne czynne w środy i piątki po wieczornych Mszach św.

9. Dziś wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży do Ochotnicy Dolnej (k. Zakopanego).

10. W dniach 28 – 29 lipca organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy. Nocleg ze śniadaniem w domu sióstr. Całkowity koszt: 110 zł. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

11. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

12. W sobotę 25.08.2012 r. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę do sanktuarium MB Królowej Rodzin w Lubaszu. Zapraszamy wszystkich, którzy z powodu choroby, wieku lub samotności mają ograniczone możliwości udziału w innych wyjazdach. Udział chorego wraz z opiekunem jest bezpłatny. Zgłoszenia w środy od godz. 15.00 do 16.00 w pokoju Caritas.

13. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

14. Podręczniki i karty pracy do religii, obowiązujące w naszej szkole, będą do nabycia w parafii w ostatnią niedzielę sierpnia i pierwszą niedzielę września 2012r.

15. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

16. Zmarł śp. Tadeusz Ogór, zam. przy ul. Irysowej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz