XIII Niedziela Zwykła – 29 czerwca 2014 r.

1. W lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne według porządku letniego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

2. Dziś swoje imieniny obchodzi wikariusz – ks. Piotr Pawelec, z tej okazji dziękujemy mu za zaangażowanie w pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy owocnego realizowania wśród nas, otrzymanego od Boga powołania.

3. Dziś Dzień Łączności z Następcą św. Piotra – uroczystość Piotra i Pawła patronów naszego miasta. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.

4. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w kaplicy o godz. 15.00.

5. Dziś o godz. 18.00 w naszym kościele koncert w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawcy: Anna Karpowicz – flet, Michał Markuszewski – organy.

6. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.15 różaniec, a po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym, tradycyjna konferencja.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kościele w Wirach koncert w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

12. Ks. Wikariusz, w miesiącu lipcu, za pozwoleniem władzy duchownej, korzysta z urlopu wypoczynkowego

13. Przy wejściu do kościoła umieszczono matę, której zadaniem jest zatrzymywanie piasku w celu uchronienia od zarysowania i zabrudzenia posadzki kościoła. W połowie lipca po raz kolejny zostaną zakonserwowane i wypolerowane ciągi komunikacyjne w kościele.

14. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

15. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.30, a powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 70 zł.

16. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz