XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2015 r.

1. Dziś o godz. 17.00 w Archikatedrze Poznańskiej uroczyste nieszpory, podczas których pan Przemysław Basiński otrzyma od Ks. Arcybiskupa Metropolity medal – Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis – za wybitne zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej.

2. W poniedziałek 29.06.2015 r. uroczystość Św. App. Piotra i Pawła – głównych patronów miasta Poznania, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00, podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Piotr. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 19.00, a następnie spotkanie przy kawie imieninowej w Sali św. Jana Pawła II. Będzie to również okazja, by osobiście pożegnać ks. Piotra i podziękować mu za trzyletnią posługę w naszej parafii.

3. We wtorek 30 bm. spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego – o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

4. W środę 1 lipca młodzież naszej parafii udaję się na Podkarpacie. Zbiórka o godz. 8:15 przed starą halą główną dworca Poznań Główny.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów – Godzina Święta.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na drugie spotkanie seniorów „młodszych i starszych” pragnących w miłym towarzystwie spędzić czas przy herbatce i słodkim co nieco, z odrobiną modlitwy i ciekawych informacji, temat przewodni „Święta Rita – od trudnych spraw”. Wszystkich chętnych zapraszamy w dniu 06 lipca br. o godzinie 16.00 do salki w domu parafialnym.

10. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

11. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok.

12. Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje wakacyjną podróż rodzinną pociągiem – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 18.07.2015 r. o godz. 10.00 ze stacji kolejowej w Szreniawie, pobyt w Wolsztynie i okolicy, o godz. 16.30 powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 25 zł, dzieci – 15 zł. Zapisy w zakrystii, wpłaty do końca czerwca.

13. W dniach 24 – 25 lipca 2015 roku organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie zwiedzanie Opola (Stare Miasto, Muzeum Polskiej Piosenki), nawiedzenie sanktuarium na Górze Świętej Anny, pobyt w Częstochowie oraz udział w uroczystościach na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki 130 zł obejmuje przejazd i nocleg.

14. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

15. Zmarł śp. Henryk Sternal, zam. przy ul. Krokusowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb na cmentarzu junikowskim odbyły się dnia 19 czerwca br. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz