XII Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018 r.

1. Dziś przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Plewiskach, w kościele św. Faustyny o godz. 18.00, koncert w ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2018.

2. W naszej Archidiecezji trwają centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu, dziś o godzinie 13.00 zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej uroczysta Eucharystia dla rodzin. Po jej zakończeniu rozpocznie się festyn dla rodzin.

3. W środę 27.06. o godz. 16.00 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. jest zbierana składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę 30 czerwca pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła.

7. W dniach od 30 czerwca do 5 lipca br. dzieci i młodzież z naszej parafii spędzać będą wakacje w Międzygórzu w Sudetach Wschodnich u podnóża Śnieżnika. W programie wędrówki po górach oraz zwiedzanie miejsc wartych zobaczenia jak m. in.: Jaskinia Niedźwiedzia,  Kopalnia Złota, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. 

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Od przyszłej niedzieli 1 lipca do 26 sierpnia 2018 r. ostatnia Msza św. w naszym kościele zamiast o godz. 17.00, będzie o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00, w kościele w Wirach, koncert w ramach XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2018.

11. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczono informacje o Zakonie Rycerzy św. Jana Pawła II. Proszę, szczególnie mężczyzn, o zainteresowanie się propagowanym przez tę wspólnotę sposobem praktykowania i pogłębiania życia religijnego.

12. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13. Schola Młodzieżowa we współpracy z różnymi artystami nagrała płytę z pieśniami, wykonywanymi podczas Mszy św. o godz. 17.00. Można się w nią zaopatrzyć dziś po każdej Mszy Św. Cena 20 zł.

14. W dniach od 6 do 15 lipca br., trwa Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w tym czasie tradycyjnie już zapraszamy na Pielgrzymkę Duchową, która przebiegać będzie w kościołach stacyjnych w Poznaniu.

15. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

16. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino.

17. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

18. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej organizuje oazowe rekolekcje letnie, na które zaprasza dzieci i młodzież. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej: www.poznan.oaza.pl

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz