XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody uroczystości Bożego Ciała: budowali ołtarze, przystroili domy dając wyraz swojej wierze, uczestniczyli w procesji śpiewając pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, a dorosłych o sukcesywne dostarczanie kwiatków do przedsionka kościoła.

3. Dzieci z klas I i II, które oddały swoje książeczki z naklejkami uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych, proszone są o zgłoszenie w zakrystii po odbiór nagród.

4. W poniedziałek 24.06. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W środę 26.06. o godz. 16.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w sali domu parafialnego.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Podczas Mszy św. składka na potrzeby Stolicy Świętej.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. Po procesji zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy brali czynny udział w procesjach oktawy Bożego Ciała nosząc sztandary, baldachim, budując ołtarze, do sali w domu parafialnym na spotkanie przy kawie.

9. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

10. W sobotę 29.06. uroczystość św. app. Piotra i Pawła, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Zespół dziecięcy „Iskierki”, z okazji 40 rocznicy powstania naszej parafii, nagrał płytę z piosenkami religijnymi. Zachęcamy do nabywania płyty w okienku Caritas. Cena: 20 zł.

12. W dniach 26-27.07.2019 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Krwi Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy w zakrystii. Ogólny koszt: 150 zł.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

15. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich, które odbędą się w pięknie położonych ośrodkach. Zapraszamy do wykorzystania czasu wakacji na wypoczynek i pogłębienie wiary. Szczegółowe informacje na plakatach.

16. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, popularnie zwany także Chórem Stuligrosza, zaprasza chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w swoim zespole. Kandydatów można zgłaszać do 28 czerwca. Aktualności o „Poznańskich Słowikach” i warunkach rekrutacji dostępne są na stronie internetowej chóru: www.slowiki.poznan.pl

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz