XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2020 r.

1. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach z Najświętszym Sakramentem w ramach oktawy Bożego Ciała.

2. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, w kościele, spotkanie z rodzicami młodzieży klas siódmych i ósmych przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3. We wtorek 23.06.2020 r. Dzień Ojca. Pamiętajmy o nich w tym dniu, zmarłym ofiarując dar modlitwy, a żyjącym gest wdzięczności.

4. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek 26.06.2020 r. zakończenie roku szkolnego, Msza św. w intencji dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców i wychowawców o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Spowiedź dla dzieci przystępujących w niedzielę 28 bm. do I Komunii św. i ich rodzin w piątek 26.06.2020 r. od godz. 16.00.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

9. W niedzielę 28 czerwca o godz. 12.30 Msza św. z I Komunią Świętą dla części dzieci klas. III.

10. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można również zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

12. Chorzy, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych w domu, proszeni są o kontakt z ks. Sebastianem pod nr tel.: 669 123 739.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Od niedzieli 7 czerwca obowiązuje dyspensa od udziału w Mszach Świętych tylko dla osób: w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym; z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.); które czują wielką obawę przed zarażeniem.

15. Przedłużony został czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

17. Zmarła śp. Zofia Baranek, zam. przy ul. Floksowej, pogrzeb w poniedziałek 22.06.2020 r. o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30 w kościele parafialnym. Wieczny odpoczynek…

18. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl