XII Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: panom, grupom duszpasterskim i Siostrom, młodzieży za budowanie i przestrojenie ołtarzy, szafarzom, służbie liturgicznej, kościelnemu, organistce, dzieciom, rodzicom, babciom, dziadkom, wszystkim, którzy towarzyszyli Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebrano 4 801,16 zł.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

4. W czwartek spotkanie Akcji Katolickiej po procesji na probostwie. Serdecznie zapraszamy

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach posługujących i pochodzących z naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
Po mszy wieczornej procesja wokół kościoła, a po niej zapraszamy do ogrodu za probostwem na wspólne świętowanie.
W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00 oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

7. Zapraszamy dzieci do udziału w jednodniowych wycieczkach organizowanych przez Caritas. Informacje na plakacie i u ks. Krzysztofa.

8. Pielgrzymka do Sanktuarium św. siostry Faustyny w Kiekrzu w dniu 9 lipca 2022. Zapraszamy serdecznie naszych parafian, a szczególnie osoby starsze oraz schorowane wraz z opiekunami. Koszt uczestnictwa – 20zł opiekun 10zł. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej PZC pokryje koszt pielgrzymki. Uczestników prosimy o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA wyłożonej w przedsionku kościoła pod tablicą ogłoszeń PZC i wrzucenie jej do skrzynki „Caritas”. Informacja o w/w pielgrzymce będzie również na naszej tablicy ogłoszeń.

9. Pielgrzymka do Częstochowy w dniach 29-30 lipca. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii, wpłata 50 zł.

10. Zmarła śp. Stanisława Kierojczyk, zam. przy ul. Daliowej. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w piątek 24 czerwca o godz. 12.15, pogrzeb na cmentarzu junikowskim o godz. 13.50. Wieczny odpoczynek…

11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

12. Nabożeństwa w tym tygodniu według stałego porządku.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po wieczornej mszy świętej lub nabożeństwach.

Pokoju serca na każdy dzień – Wasi duszpasterze