XII Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2014 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy budowali ołtarze w Boże Ciało i uczestniczyli w procesji przyczyniając się do uczczenia Chrystusa, który daje się nam w swoim Ciele.

2. Dziś niedziela w Oktawie Bożego Ciała, w naszej parafii „Niedziela Powołań”, kazania głosi ks. neoprezbiter Łukasz Bąbelek. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych.

4. Z racji 22 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17.00 szczególnie modlimy się w intencjach rodzin naszej parafii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. Dziś po wieczornej Mszy Św., w sali domu parafialnego, spotkanie rodziców i uczestników wakacyjnego wyjazdu „Z biegiem Wisły”.

6. We wtorek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o godz. 16-tej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Wszystkie osoby zaangażowanie w Duchową Adopcją Dziecka Poczętego zapraszamy w środę 25-go czerwca na godz. 17.30 na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwę za adoptowanie dzieci oraz na Mszę św. o 18.00.

9. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu do wspólnej modlitwy dziękczynnej zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną oraz ich rodziców z racji zakończenia Roku Szkolnego. Msza św. wieczorna z uroczystymi nieszporami. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w piątek  27.06.2014 o godz.19.00.

11. W sobotę 28 czerwca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę śladami bł. Edmunda Bojanowskiego (Grabonóg, Borek Wlkp., Zaniemyśl). Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 19.00. Obiad w ośrodku Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu.

12. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. W Archikatedrze Poznańskiej w wigilię uroczystości św. Ap. Piotra i Pawła, podczas nabożeństwa o godz. 19.00, nasz parafianin pan Henryk Patan, z rąk Księdza Arcybiskupa, odbierze medal za wybitne zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej – Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis – który został przyznany za wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu.

14. W sobotę o godz. 19.00 spotkanie integracyjne Akcji Katolickiej. Na to spotkanie w ogrodzie parafialnym zapraszamy także rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Prosimy o zadeklarowanie upieczenia ciasta, czy zrobienia sałatek lub innych potraw.

15. W niedzielę uroczystość Piotra i Pawła patronów naszego miasta. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.

16. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w niedzielę 29.06.2014 o godz. 15.00.

17. W niedzielę 29.06.2014 r. o godz. 18.00 w naszym kościele koncert w ramach IX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wykonawcy: Anna Karpowicz – flet, Michał Markuszewski – organy.

18. Kandydatów do bierzmowania z klas I i II Gimnazjum, prosimy o oddawanie ks. Piotrowi, uzupełnionych indeksów, do dnia 29 czerwca br.

19. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

20. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

21. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

22. W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia odbędzie się wakacyjny wyjazd dla młodzieży „Z biegiem Wisły”. W programie zwiedzanie Warszawy, Lublina, Kazimierza nad Wisłą, Dęblina i Puław – poznawanie piękna Mazowsza i Lubelszczyzny. Koszt wyjazdu wynosi 600 zł. W cenie: przejazdy, noclegi, wyżywienie i atrakcje programowe. Zapisy w zakrystii.

23. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz