XII Niedziela Zwykła – 21 czerwca 2015 r.

1. W minionym tygodniu ogłoszono zmiany wikariuszowskie, które nastąpią z dniem 25 sierpnia br. Po trzyletniej posłudze odchodzi od nas ks. Piotr Pawelec, a na jego miejsce przyjdzie ks. Dawid Szymański, który święcenia kapłańskie przyjął w 2002 r.

2. W minionym tygodniu zamontowano nowe drzwi do mieszkania ks. Wikariusza i Sali spotkań grup duszpasterskich w domu parafialnym oraz przygotowano organy na dzisiejszy koncert, dokonując ich sprawdzenia, nastrojenia i naprawienia usterek.

3. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

4. Podczas Mszy Św. o godz. 9:30 dziękujemy Panu Bogu za parafialną pielgrzymkę śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz modlimy się w intencji pielgrzymów i ich rodzin. W trakcie Mszy zostanie poświęcony obraz bł. Kapłana – Męczennika, który jest darem pielgrzymów dla naszej parafii. Zostanie on umieszczony w sali pod kościołem.

5. Dziś w naszym kościele o godz. 18.00 koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2015. Wykonawcy: Taras Riznyak – tenor (Lwów, Ukraina), Gedymin Grubba – organy (Gdańsk).

6. W poniedziałek 22 bm. podczas Mszy św. wieczornej modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii.

7. W środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Osoby zaangażowane w Duchową Adopcje zapraszamy na Msze św. w czwartek 25.06. o godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 25.06.2015 o godz.19.00.

10. W piątek 26.06.2015 r. o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły, z podziękowaniem za miniony czas nauki i z prośbą o udane wakacje.

11. W sobotę 27 bm. o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku dla dzieci z przedszkola przy ul. Łubinowej, prowadzonego przez Siostry Imienia Jezus. Siostry prowadzą już nabór do swojego przedszkola na przyszły rok.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 prowadzona przez Grupę Modlitwy o. Pio, zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. W sobotę 27.06.2015 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie przy grillu kończące tegoroczną działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Do wspólnego świętowania zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św.

14. W niedzielę 28.06.2015 r. o godz. 17.00 w Archikatedrze Poznańskiej uroczyste nieszpory, podczas których pan Przemysław Basiński otrzyma od Ks. Arcybiskupa Metropolity medal – Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis – za wybitne zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej.

15. W poniedziałek 29.06.2015 r. uroczystość Św. App. Piotra i Pawła – głównych patronów miasta Poznania. Swoje imieniny obchodzi ks. Piotr. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 19.00, a następnie spotkanie przy kawie imieninowej w Sali św. Jana Pawła II. Będzie to również okazja, by osobiście pożegnać ks. Piotra i podziękować mu za trzyletnią posługę w naszej parafii.

16. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

18. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok.

19. W dniach 1 – 6 lipca 2015 roku organizujemy wyjazd dla młodzieży naszej parafii – „Odkrywamy Podkarpacie”. W programie zwiedzanie stolicy Grodów Czerwieńskich – Przemyśla, podziemne miasto w Rzeszowie, spływ kajakowy Sanem, zamek w Krasiczynie, Zalew Soliński, Kalwaria Pacławska i wiele innych atrakcji. Koszt 650 zł. Cena obejmuje przejazd, noclegi, śniadania, wstępy do zwiedzanych obiektów oraz atrakcje programowe. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii.

20. Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej na Podkarpacie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca po wieczornej Mszy w sali na probostwie.

21. Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje wakacyjną podróż rodzinną pociągiem – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 18.07.2015 r. o godz. 10.00 ze stacji kolejowej w Szreniawie, pobyt w Wolsztynie i okolicy, o godz. 16.30 powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 25 zł, dzieci – 15 zł. Zapisy w zakrystii, wpłaty do końca czerwca.

22. W dniach 24 – 25 lipca 2015 roku organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie zwiedzanie Opola (Stare Miasto, Muzeum Polskiej Piosenki), nawiedzenie sanktuarium na Górze Świętej Anny, pobyt w Częstochowie oraz udział w uroczystościach na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki 130 zł obejmuje przejazd i nocleg. Zapisy w zakrystii.

23. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz