XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w obchody uroczystości Bożego Ciała: budowali ołtarze, przystroili domy dając wyraz swojej wierze, uczestniczyli w procesji śpiewając pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

2. Z okazji Roku św. Brata Alberta Chmielowskiego, towarzyszą nam relikwie Świętego oraz dwa obrazy przywiezione z Poznańskiego Karmelu: Ecce Homo oraz portret św. Brata Alberta. Dziś po każdej Mszy św., Parafialny Zespół Caritas zaprasza do dzielenia się chlebem. Szkolne Koło Caritas natomiast zaprasza rodziny z naszej parafii do konkursu na ,,Samodzielnie upieczony chleb”. Podpisane bochenki przynosimy do zakrystii w sobotę i niedzielę do godz. 10.30. Zwycięzców konkursu poznamy po Mszy św. o godz. 11.00, podczas wspólnego spożywania chleba na dziedzińcu kościoła. Zachęcamy do udziału i wspólnej degustacji.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, a dorosłych o sukcesywne dostarczanie kwiatków do sypania.

4. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio dziś o godz. 15:00 w kaplicy.

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek 19.06 o godz. 16:45. Przynosimy ze sobą Pismo św. i długopis do notowania.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, podczas Mszy św. wieczornej, w ramach 22 dnia miesiąca, za pośrednictwem św. Jana Pawła II, modlimy się w intencji naszych rodzin.

8. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Tego dnia przypada również zakończenie roku szkolnego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego i o godz. 18.00 z nieszporami o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. będziemy przybliżać sobie postać bł. Honorata Koźmińskiego – założyciela Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 koncert w ramach XII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2017.

11. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12. Od niedzieli 2 lipca do 27 sierpnia 2017 r. ostatnia Msza św. w naszym kościele zamiast o godz. 17.00, będzie o godz. 19.00.

13. W dniach od 1-6 lipca organizujemy wyjazd dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej do Sulistrowiczek na zboczu masywu Ślęży.

14. W dniach 28-29.07.2017 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

15. Wyjazd dla młodzieży (gimnazjum i liceum), w dniach 15-22.08.2017 r. do Kościeliska koło Zakopanego, szczegóły i zapisy u s. Joanny ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża.

16. W Roku bł. o. Honorata Koźmińskiego organizujemy pielgrzymkę jego śladami w dniach 09 – 10 września 2017 r. Wyjazd o godz. 7.00 do Zakroczymia, następnie Warszawa – Bazylika św. Krzyża i Klasztor o. Kapucynów, nocleg w Domu Nauki – Stare Bielawy, następnego dnia: Powązki, Cytadela i wyjazd do Nowego Miasta n. Pilicą, stamtąd powrót do Poznania. Ogólny koszt ok. 200 zł. Wpłata przy zapisie: 50 zł.

17. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

18. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

19. Zmarł śp. Edmund Wawrzyniak, zam. przy ul Gerberowej, Msza św. pogrzebowa odbędzie się w czwartek 22.06.2017 r. o godz. 14.00 w naszym kościele, a pogrzeb o godz. 15.00 na cmentarzu w Skórzewie. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz