XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 r.

1. W sobotę 02.06.2018 r. Arcybiskup Metropolita Poznański dokonał promocji nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. w naszej Archidiecezji. Wśród nich było dwóch naszych parafian: Michał Brejwo i Piotr Wiśniewski. Od pewnego czasu mieszka na terenie naszej parafii pan Roman Pruss – nadzwyczajny szafarz komunii św., który przyprowadził się z parafii pw. MB Wniebowziętej w Puszczykowie. Cieszymy się ich radością i gotowością do posługi.

2. Schola Młodzieżowa we współpracy z różnymi artystami nagrała płytę z pieśniami, wykonywanymi podczas Mszy św. o godz. 17.00. Można się w nią zaopatrzyć po każdej Mszy Św. Cena 20 zł.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek 22.06.2018 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii.

5. W sobotę, po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

6. W dniach 22-24 czerwca 2018 r. mają miejsce Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Dokładny program na plakatach i na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Salę w domu parafialnym zamierzamy zaopatrzyć na stałe w sprzęt multimedialny. Będzie on służył przede wszystkim podczas spotkań osób starszych w ramach spotkań seniorów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i podczas spotkań duszpasterstwa młodzieży. Planowany koszt 2500 zł. Ewentualni sponsorzy mile widziani.

9. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła.

10. W dniach od 30 czerwca do 5 lipca br. dzieci i młodzież z naszej parafii spędzać będą wakacje w Międzygórzu w Sudetach Wschodnich u podnóża Śnieżnika. W programie wędrówki po górach oraz zwiedzanie miejsc wartych zobaczenia jak m. in.: Jaskinia Niedźwiedzia,  Kopalnia Złota, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej. 

11. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

12. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino.

13. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

14. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej organizuje oazowe rekolekcje letnie, na które zaprasza dzieci i młodzież. Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej: www.poznan.oaza.pl

15. Zmarł śp. Bronisław Klorek, zam. przy ul. Gladiolowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 18.06.2018 r. o godz. 8.30, a pogrzeb o godz.10.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz