XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w obchody uroczystości Bożego Ciała uczestnicząc w procesji czy przystrajając swoje domy emblematami eucharystycznymi.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała, dziś procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00, a w pozostałe dni po Mszach św. wieczornych. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatków, a dorosłych o sukcesywne dostarczanie kwiatków do przedsionka kościoła.

3. Dziś Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00, z racji II niedzieli miesiąca, podczas Mszy św. składka inwestycyjna, a przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i o godz. 18.00 z nieszporami. Podczas Mszy Świętych składka na potrzeby Stolicy Świętej. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła.

6. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. W trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 w ramach nabożeństwa czerwcowego, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. W niedzielę 28 czerwca o godz. 12.30 Msza św. z I Komunią Świętą dla części dzieci klas. III. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek 26.06.2020 r. o godz. 16.00.

9. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można również zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

11. Chorzy, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów świętych w domu, proszeni są o kontakt z ks. Sebastianem pod nr tel.: 669 123 739.

12. Od niedzieli 7 czerwca obowiązuje dyspensa od udziału w Mszach Świętych tylko dla osób: w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym; z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.); które czują wielką obawę przed zarażeniem.

13. Przedłużony został czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz