XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2015 r.

1. W minionym tygodniu doszło do awarii kanalizacji przy kościele. Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w oczyszczenie zalanych pomieszczeń pod kościołem. Od poniedziałku zostaną podjęte prace zmierzające do usunięcia przyczyn awarii.

2. Dzisiaj kończy się IV Krajowy Kongres Misyjny, przeżywany pod hasłem: Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału.

3. Dziś w naszym kościele podczas Mszy św. składka inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Misyjny.

4. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Faustyny w Plewiskach koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2015.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Zapraszamy „Iskierki” na wyjazd integracyjny, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2015 r. Udajemy się na basen w Szamotułach, do św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach i na ognisko w Jakubowie. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy podczas prób.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 18.00 koncert w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2015. Serdecznie zapraszamy na to ważne wydarzenie kulturalne.

9. W niedzielę 21 czerwca podczas Mszy Św. o godz. 9:30 będziemy dziękować Panu Bogu za parafialną pielgrzymkę śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz modlić się w intencji pielgrzymów i ich rodzin. W trakcie Mszy zostanie poświęcony obraz bł. Kapłana – Męczennika, który jest darem pielgrzymów dla naszej parafii. Zostanie on umieszczony w sali pod kościołem, która od tej pory będzie nosić imię bł. ks. Jerzego. Na uroczystość serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów i parafian.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

11. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wakacyjny odpoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych. Oprócz wypoczynku Caritas zapewnia uczestnikom kolonii również opiekę duszpasterską. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 24 czerwca br.

14. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

15. W dniach 1 – 6 lipca 2015 roku organizujemy wyjazd dla młodzieży naszej parafii – „Odkrywamy Podkarpacie”. W programie zwiedzanie stolicy Grodów Czerwieńskich – Przemyśla, podziemne miasto w Rzeszowie, spływ kajakowy Sanem, zamek w Krasiczynie, Zalew Soliński, Kalwaria Pacławska i wiele innych atrakcji. Koszt 650 zł. Cena obejmuje przejazd, noclegi, śniadania, wstępy do zwiedzanych obiektów oraz atrakcje programowe. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii.

16. Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej na Podkarpacie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca po wieczornej Mszy w sali na probostwie.

17. Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje wakacyjną podróż rodzinną pociągiem – „Pod Parą”. Wyjazd dnia 18.07.2015 r. o godz. 10.00 ze stacji kolejowej w Szreniawie, pobyt w Wolsztynie i okolicy, o godz. 16.30 powrót do Szreniawy i piknik na terenie Muzeum Rolnictwa. Koszty: osoby dorosłe – 25 zł, dzieci – 15 zł. Zapisy w zakrystii, wpłaty do końca czerwca.

18. W dniach 24 – 25 lipca 2015 roku organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie zwiedzanie Opola (Stare Miasto, Muzeum Polskiej Piosenki), nawiedzenie sanktuarium na Górze Świętej Anny, pobyt w Częstochowie oraz udział w uroczystościach na Jasnej Górze. Koszt pielgrzymki 130 zł obejmuje przejazd i nocleg. Zapisy w zakrystii.

19. W roku 2016, w dniach 20 – 30 kwietnia, organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Całkowity koszt pielgrzymki: 1500 zł i 900 dolarów. Wszystkie noclegi w domu sióstr w Jerozolimie. Zapisy wraz z wpłatą złotówek do końca września 2015 r. Zapisy i bliższe informacje dotyczące wyjazdu u ks. Proboszcza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz