XI Niedziela Zwykła – 12 czerwca 2016 r.

1. W minioną sobotę w Archikatedrze Poznańskiej, z rąk Ks. Arcybiskupa, promocję na Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej otrzymali m. in. dwaj nasi parafianie: Marek Płóciniczak i Przemysław Glapka. Życzymy im, by posługa noszenia Chrystusa stała się istotnym elementem na ich drodze do świętości.

2. Bóg zapłać za złożone dziś, w II niedzielę miesiąca, ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Przed kościołem jeszcze zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

3. Dziś odbędzie się Marsz dla Życia,  w tym roku przejdzie pod hasłem: Z rodziną najlepiej. O godz. 14.30 rozpocznie się festyn rodzinny na Placu Wolności,  następnie o godz. 15.45 wyruszy marsz w kierunku Katedry, gdzie o godz. 17.00 zakończymy Mszą Świętą. Zachęcamy do wzięcia udział całymi rodzinami i dać świadectwo swojego poparcia dla wartości życia i rodziny.”

4. Dziś także o godz. 17.00 w Auli Zespołu Szkół Muzycznych przy ul Solnej 12 odbędzie się koncert charytatywny Mam Marzenie. Bilety – cegiełki w cenie 15 zł do nabycia w dniu koncertu w szkole muzycznej lub na stronie: www.vocalart.pl/sklep Zaprezentowane zostaną polskie złote piosenki m. in. przez absolwentów i studentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu.

5. W poniedziałek 13.06.2016 r. o g. 20. Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. Darek Mazur – ojciec duchowny Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W sobotę 18.06.2016 r. po Mszy św. wieczornej spotkanie przy grillu kończące tegoroczną działalność Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Do wspólnego świętowania zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do komunii św.

9. W czerwcu, każdego dnia po wieczornych Mszach św., nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W przyszłą niedzielę, członkowie scholii parafialnej, będą po Mszach św. rozprowadzać zrobione własnoręcznie, oryginalne różańce. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczą na wspólny wyjazd wakacyjny.

11. W niedzielę 19.06.2016 r. o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Faustyny w Plewiskach, koncert organowy w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2016. Wykonawcy: Marcin Ciszewski – kontratenor (Gdańsk), Ewa Bąk- organy (Bielsko-Biała).

12. Spotkanie ministrantów wraz z rodzicami w sobotę 25 czerwca o godz. 11.00 w Sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy!

13. Dnia 26.06.2016 r. o godz. 18.00, w naszym kościele, koncert organowy w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2016. Wykonawcy: Diarmuid Johnson – flety irlandzkie (Walia, Wielka Brytania), Przemek Wawrzyniak – dudy, flety, instr. perkusyjne (Poznań), Krzysztof Czerwiński – organy (Australia). Serdecznie zapraszamy!

14. W dniach 08-09.07.2016 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, po drodze zatrzymamy się w nowym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Koszt wyjazdu z noclegiem i śniadaniem drugiego dnia wynosi: 100 zł od osoby, jeśli wszystkie miejsca w autobusie będą zajęte. Zapisy i wpłaty w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca – zapraszamy chętnych.

15. W piątek 15.07.2016 r. organizujemy wspólny wyjazd samochodowy do Murowanej Gośliny na spektakl Orzeł i Krzyż – największe widowisko historyczne w Polsce. Początek półtoragodzinnego spektaklu przedstawiającego dzieje Polski o godz. 22.00. Bliższe informacje na stronie www.parkdzieje.pl oraz na plakatach i folderach wystawionych w przedsionku kościoła. Zapisy „drużyn samochodowych” w zakrystii.

16. W lipcu w naszej parafii, w ramach Światowych Dni Młodzieży, będziemy gościć młodzież z Hiszpanii. Przyjadą w sobotę 23, a wyjadą w nocy z 24/25 lipca. Dzień spędzą na zajęciach zorganizowanych przez Archidiecezję, a noce w naszych domach. Bardzo proszę, aby rodziny, które chcą przyjąć młodzież, zgłaszały się w zakrystii. Należy podać: swój adres, tel. kontaktowy, liczbę przyjmowanych dziewczyn lub chłopaków. Bądźmy otwarci dla tych, którzy proszą o gościnę, by również w naszych intencjach, móc modlić się wraz z Ojcem Świętym na Polskiej Ziemi.

17. W dniach od 16 – 22.08.2016 r. organizujemy wyjazd młodzieży w góry – Kościelisko k. Zakopanego. Koszt uczestnictwa: 600 zł. Bliższe informacje u s. Joanny.

18. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

19. Zmarł śp. Stanisław Bąkowski, zam. przy ul. Floksowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz