X Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2012 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy budowali ołtarze w Boże Ciało i uczestniczyli w procesji przyczyniając się do uczczenia Chrystusa, który daje się nam w swoim Ciele.

2. Wyrazy wdzięczności kieruję do tych, którzy złożyli dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej. W ostatnim czasie wzbogaciliśmy się o nowy baldachim, wymalowaliśmy kuchnię i jadalnię w domu parafialnym oraz zostały dofinansowane wyjazdy młodzieży na Lednicę oraz Grupy Modlitwy o. Pio na dwudniowe rekolekcje do Górki Klasztornej.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała, w tych dniach procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych.

4. W poniedziałek po procesji, w sali bł. Jana Pawła II, spotkanie osób wybierających się do Rzymu. Podczas spotkania należy uiścić przedpłatę w wysokości 400 zł.

5. We wtorek spotkania dziewczyn przygotowujących się do bierzmowania – o godz. 18.00 klasy II a, b, o godz. 19.00 klasa II c.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie.

7. W czwartek spotkania dziewczyn przygotowujących się do bierzmowania – o godz. 17.00 klasy I a, b, o godz. 18.15 klasa I c.

8. W czwartek, po procesji, spotkanie wyborcze Akcji Katolickiej. Proszę o przyniesienie zdjęć na legitymacje.

9. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, ani obowiązek powstrzymania się od udziału w zabawach.

10. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na dzień skupienia dla rodzin w sobotę 16 czerwca. Temat spotkania: „Odpowiedzialność rodziców za religijne wychowanie dzieci. Z akcentem na rolę ojca”. Gościem spotkania będzie p. Mieczysław Guzewicz, mąż, ojciec trojga dzieci, doktor teologii biblijnej, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.
Rozpoczęcie o 9.30 w naszym kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Zapisy i informacje szczegółowe bezpośrednio u sióstr.

11. Również w tę samą sobotę będziemy mogli podziwiać studentów Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej wykonujących operę Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego. Reżyseria: Barbara Tritt, fortepian: Henryk Tritt. Początek o godz. 17.00 w sali bł. Jana Pawła II.

12.W przyszłą niedzielę, po Mszach św., zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny UAM i KUL. Tego samego dnia o godz. 19.00 w kościele na Plewiskach koncert w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

13.Parafianie parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, zapraszają dnia 16.06.2012 r. na godz. 17.15, do swojego kościoła na uroczystą Mszę św. i koncert z okazji podziękowania swojemu Księdzu Proboszczowi za wieloletnią posługę duszpasterską.

14.Dnia 23.06.2012 r. organizujemy pielgrzymkę do Świebodzina i Pniew. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła.

15.W dniach 1-8 lipca organizujemy wyjazd wypoczynkowo-rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży do Ochotnicy Dolnej (k. Zakopanego). Zapisy do 10 czerwca. Koszt 420 zł. Szczegółowe informacje u ks. Bartosza.

16.W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy parafian na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

17.Płyty: „Iskierki śpiewają kolędy” – styczeń 2012 r. i „Misterium Pasyjne Jezus z Nazaretu” – 2 kwietnia 2012 r., można odbierać w zakrystii.

18.Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz