X Niedziela Zwykła – 5 czerwca 2016 r.

1. Bóg zapłać panom Andrzejowi i Krzysztofowi Gawron za usunięcie awarii kanalizacji w pomieszczeniach pod kościołem oraz panu Grzegorzowi Obielakowi za wyeliminowanie jej skutków.

2. Dziś po raz dziewiąty obchodzimy Święto Dziękczynienia. Hasło tegorocznej uroczystości: „Chrzest Darem Miłosierdzia” (nawiązanie do 1050 rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia). Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w poniedziałek 6 czerwca o godz. 15.30 na „Spotkanie Seniorów”, tym razem radość spotkania umili film o nieznanym świętym. Zapraszamy do salki na probostwie.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W niedzielę, z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.

8. W niedzielę12 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia,  w tym roku przejdzie pod hasłem: Z rodziną najlepiej. O godz. 14.30 rozpocznie się festyn rodzinny na Placu Wolności,  następnie o godz. 15.45 wyruszy marsz w kierunku Katedry, gdzie o godz. 17.00 zakończymy Mszą Świętą. Zachęcamy do wzięcia udział całymi rodzinami i dać świadectwo swojego poparcia dla wartości życia i rodziny.”

9. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. Dnia 19.06.2016 r. o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Faustyny w Plewiskach, koncert organowy w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2016. Wykonawcy: Marcin Ciszewski – kontratenor (Gdańsk), Ewa Bąk- organy (Bielsko-Biała).

11. Dnia 26.06.2016 r. o godz. 18.00, w naszym kościele, koncert organowy w ramach XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2016. Wykonawcy: Diarmuid Johnson – flety irlandzkie (Walia, Wielka Brytania), Przemek Wawrzyniak – dudy, flety, instr. perkusyjne (Poznań), Krzysztof Czerwiński – organy (Australia). Serdecznie zapraszamy!

12. W dniach 08-09.07.2016 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej, po drodze zatrzymamy się w nowym sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Koszt wyjazdu z noclegiem i śniadaniem drugiego dnia wynosi: 100 zł od osoby. Zapisy i wpłaty w zakrystii.

13. W piątek 15.07.2016 r. organizujemy wspólny wyjazd samochodowy do Murowanej Gośliny na spektakl Orzeł i Krzyż – największe widowisko historyczne w Polsce. Początek półtoragodzinnego spektaklu przedstawiającego dzieje Polski o godz. 22.00. Bliższe informacje na stronie www.parkdzieje.pl oraz na plakatach i folderach wystawionych w przedsionku kościoła. Zapisy „drużyn samochodowych” w zakrystii.

14. W lipcu w naszej parafii, w ramach Światowych Dni Młodzieży, będziemy gościć młodzież z Hiszpanii. Przyjadą w sobotę 23, a wyjadą w nocy z 24/25 lipca. Dzień spędzą na zajęciach zorganizowanych przez Archidiecezję, a noce w naszych domach. Bardzo proszę, aby rodziny, które chcą przyjąć młodzież, zgłaszały się w zakrystii. Należy podać: swój adres, tel. kontaktowy, liczbę przyjmowanych dziewczyn lub chłopaków. Bądźmy otwarci dla tych, którzy proszą o gościnę, by również w naszych intencjach, móc modlić się wraz z Ojcem Świętym na Polskiej Ziemi.

15. W dniach od 16 – 22.08.2016 r. organizujemy wyjazd młodzieży w góry – Kościelisko k. Zakopanego. Koszt uczestnictwa: 600 zł. Bliższe informacje u s. Joanny.

16. Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza osoby powyżej 60 roku życia do udziału w bezpłatnych: szkoleniach komputerowych (poziom podstawowy i zaawansowany); dwudniowych warsztatach usprawniających, które mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy (warsztaty prowadzone będą przez doświadczoną fizjoterapeutkę); dwudniowych warsztatach żywieniowych „Wiem, co jem”, które mają powiększyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu dietetyki, żywienia oraz przygotowywania zdrowych potraw, które przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele chorób. Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w Centrali Caritas przy Rynku Wildeckim 4a lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 67. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału!

17. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz