Wniebowzięcie NMP – 15 sierpnia 2021 r.

1. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za pomoc przy robieniu wiązanek oraz za ofiary składane przy ich nabywaniu, przeznaczone na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

2. Bóg zapłać za składane dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. W środę o 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu, za tegoroczne żniwa.

5. W niedzielę 5 września odpust w parafii Narodzenia NMP w Tulcach. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce rowerowej, która sprzed naszego kościoła wyruszy bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

6. Zapraszamy do udziału w podróży POD PARĄ, w dniu 11 września 2021 r. do Ostrowa Wielkopolskiego. Wyruszamy pociągiem retro oraz najnowocześniejszymi szynobusami, którymi dysponują Koleje Wielkopolskie. Projekt ten realizowany jest we współpracy z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, Kolejami Wielkopolskimi, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Komornikach, Domem Kultury „Stokrotka”. Zbiórka uczestników podróży w sobotę 11 września 2021 r. o godz. 8.30 na stacji w Szreniawie. Powrót do Szreniawy ok. godz. 17.45, a następnie piknik w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno Spożywczego w Szreniawie. Cena biletu dla osoby dorosłej: 60 zł, dla dziecka: 40 zł. Przy zapisach należy podać: imię i nazwisko, pesel i nr tel. kontaktowego.

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 15 września br. na doroczną Archidiecezjalną Pielgrzymkę osób chorych, starszych i niepełnosprawnych do Sanktuarium na Świętej Górze k/Gostynia. Koszt: 45,00 zł.  Kartki z adresem osób i telefonem kontaktowym prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła do 30 sierpnia br. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Caritas oraz po każdej Mszy św. w niedzielę w okienku Caritas.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy owocnego odpoczynku.

9. Zmarli śp. Alina Kozłowicz z ul. Gerberowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną sobotę w Zagórowie, śp. Łukasz Ruszczyński z ul. Floksowej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w wtorek 17.08 o 11.10 na cmentarzu Junikowskim, śp. Jerzy Olekszy z ul. Grunwaldzkiej, Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 19.08: 10:15 Msza św. i 11.50 pogrzeb na Junikowie. Wieczny odpoczynek…

10. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl oraz w gablocie