VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek tj. 04 marca br. o godz. 15.30 do sali w domu parafialnym na Spotkanie Seniorów, na którym będzie obecny o. Ozeasz Ossowski OFM, pełniący funkcję: kapelana w Wielkopolskim Centrum Onkologii i proboszcza Parafii Ojców Franciszkanów w  kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Poznaniu. O. Ozeasz będzie koncelebrował Mszę św. o godz. 18.00 w intencji seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych z naszej Parafii. Udzieli również obecnym namaszczenia olejem św. Charbela. Serdecznie zapraszamy wszystkich!

3. We wtorek 05 marca o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Na spotkaniu podjęte zostaną m.in. tematy: sprawy bieżące, wyjazd do Konarzewa klas 8 i osób, które uzupełniają wyjazd, szczegóły z wiązane z bierzmowaniem. Obecność jest obowiązkowa.

4. W środę 06.03 – Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu i Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. W środę popielcową na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta. O godz. 18.00 Msza św. wspólnotowa dla ministrantów, a po jej zakończeniu spotkanie dla ich rodziców w sali domu parafialnego.

6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. Po Drodze Krzyżowej ok. godz. 19.00 spotkanie młodzieży w Sali domu parafialnego.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę, w kościele, składka na inwestycje parafialne.

9. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr Kuś – dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej.

10. Po raz trzeci, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „W mocy Ducha Chrystusa Ukrzyżowanego”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 18.03.2019 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”. Plan modlitw: godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi św., godz. 18.00 Eucharystia z homilią, po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i błogosławieństwo z rozesłaniem.

11. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

13. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, do zakrystii, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które można by wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom.

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz