I Niedziela Wielkiego Postu – 26 luty 2012 r.

1. W minionym tygodniu zakupiliśmy po okazyjnej cenie 120 krzeseł. Bóg zapłać panu Andrzejowi Snadnemu za umożliwienie tego zakupu.

2. Dziś, jak we wszystkie niedziele Wielkiego Postu, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. konferencja ks. kan. Andrzeja Kościańskiego.

4. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam członków Rady Ekonomicznej, po jej zakończeniu spotkanie na probostwie.

5. Uwaga kandydaci do bierzmowani z klas III. Rozpoczynamy indywidualne spotkania z ks. Bartoszem. W tym tygodniu przychodzą dziewczyny: we wtorek o g. 18.30 z grupy A, w środę o godz. 18.30 z grupy B. Obecność jest obowiązkowa. Przychodzimy przygotowani zgodnie z punktami podanymi przez Księdza na ostatnim spotkaniu.

6. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 – Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

10. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

11. Syn naszej parafii – kleryk Łukasz Bąbelek – w niedzielę 4 marca br. o godz. 10.00 w Archikatedrze Poznańskiej, przyjmie posługę akolitatu, będącą kolejnym etapem na drodze do kapłaństwa. Otoczmy go naszymi modlitwami, szczególnie w tym dniu.

12. Od niedzieli 04.03 do środy 07.03.12 r. rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. dr Rafał Pajszczyk. Plan rekolekcji: niedziela: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św.; poniedziałek: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla mężczyzn po wieczornej Mszy św.; wtorek: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św., po wieczornej Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży, obecność przygotowujących się do bierzmowania, a więc młodzieży gimnazjalnej wszystkich klas, obowiązkowa; środa: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla kobiet po wieczornej Mszy św. Podczas obu Mszy św. w dniu zakończenia rekolekcji o. Rekolekcjonista będzie zbierał składkę. Spowiedź rekolekcyjna przed każdą Mszą św.

13. Projekcja filmy pt. „Krzyż” w niedzielę 11 marca br. Zapraszamy do sali bł, Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej, a więc na godz. 18.00.

14. Dnia 20 marca br. przeżywać będziemy wizytację kanoniczną, której dokona ks. bp Zdzisław Fortuniak. Szczegółowy plan tej wizyty biskupiej jest podany na tablicy ogłoszeń oraz stronie Internetowej.

15. Od Środy Popielcowej przez cały Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Proszę o wpisanie nazwisk i adresów ofiarodawców. Ofiary składamy do skarbony za ławkami lub przesyłamy na konto parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

16. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

17. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz