VIII Niedziela Wielkanocna – Zesłanie Ducha Świętego – 15 maja 2016 r.

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres wielkanocny, obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

2. Dzisiejsze składki zbierane podczas Mszy Świętych przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej i Nabożeństwie Majowym, na probostwie, spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 19 maja w Archikatedrze Poznańskiej – święcenia prezbiteratu.

6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na rodzinny rajd samochodowy do Gniezna i na Lednicę, który odbędzie się w sobotę 21 maja 2016 r. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00.

7. W sobotę 21 maja podczas Mszy św. o godz. 18:00 będą nam towarzyszyć studenci i absolwenci Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej pod kierownictwem Prof. zw. Jadwigi Gałęskiej-Tritt. W czasie Mszy świętej oraz podczas następującego bezpośrednio po niej krótkiego koncertu usłyszymy utwory o tematyce „Ave Maria” w twórczości kompozytorów romantycznych.
Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt z muzyką sakralną i pieśniami polskich kompozytorów.

8. W niedzielę 22 maja Niedziela Najświętszej Trójcy, podczas Mszy św. o godz. 17.00 szczególna pamięć modlitewna o rodzinach naszej parafii.

9. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

10. Dnia 18.06.2016 r. organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka z parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej do Patronki w Trzebnicy. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Chcemy włączyć się naszą pielgrzymką parafialną w tę inicjatywę. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 7.00, a powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu: 40 zł. Zapisy w zakrystii.

11. W dniach 08-09.07.2016 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy w zakrystii.

12. Caritas Poznańska w ramach projektu „Nowoczesny i aktywny senior” zaprasza osoby powyżej 60 roku życia do udziału w bezpłatnych:
- szkoleniach komputerowych (poziom podstawowy i zaawansowany),
- dwudniowych warsztatach usprawniających, które mają na celu nauczenie uczestników kilku bezpiecznych zestawów ćwiczeń minimalizujących bóle mięśni, stawów, kręgosłupa, kończyn oraz głowy (warsztaty prowadzone będą przez doświadczoną fizjoterapeutkę),
- dwudniowych warsztatach żywieniowych „Wiem, co jem”, które mają powiększyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu dietetyki, żywienia oraz przygotowywania zdrowych potraw, które przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia oraz zmniejszenia ryzyka zachorowania na wiele chorób. Szczegółowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w Centrali Caritas przy Rynku Wildeckim 4a lub telefonicznie pod numerem 61 835 68 67. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy serdecznie do udziału!

13. W sobotę 28.05 po Mszy Św. wieczornej i Nabożeństwie Majowym wyświetlony zostanie krótki film o Pomniku Wdzięczności. Po filmie przewodniczący Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika prof. Stanisław Mikołajczak  opowie o burzliwych losach Pomnika Wdzięczności, zamierzeniach odbudowy, oraz odpowie na pytania  osób zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy!  

14. Po Mszach Świętych w dniach 28.05. i  29.05. br. przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu, będą przed kościołem rozprowadzać cegiełki oraz miniaturki figury Chrystusa, poświęcone przez Ojca Świętego Franciszka. Cena cegiełki 10 zł. Ofiara za  figurki minimum 10 zł – jako dary serca – na odbudowę Pomnika.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz