VII Niedziela Zwykła – 20 lutego 2022 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9.30 uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego do naszej świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcy środków na zakup relikwiarza.

2. W poniedziałek 21.02 po wieczornej Mszy św., na probostwie, spotkanie Rady Ekonomicznej.

3. We wtorek Święto Katedry świętego Piotra przypomina, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Cały Kościół modli się wtedy, aby „pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona”. Z okazji tego święta, we wtorek 22 lutego 2022 roku o godz. 18.00 odbędą się w Katedrze Poznańskiej uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Homilię wygłosi Ksiądz prof. dr hab. Mirosław Kalinowski Rektor KUL. Do udziału w Nieszporach serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godz. 16.00 na probostwie, spotkanie zelatorek wszystkich róż różańcowych naszej parafii.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 24.02.2022 r. o godz. 19.00 w sali domu parafialnego.

7. W IV sobotę miesiąca, po Mszy św. wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa upraszających potrzebne łaski dla swoich dzieci i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

9. W niedzielę 27 lutego podczas Mszy św. o godz. 9.30, w ramach ogólnopolskiej akcji: Muzyka – wsparcie osób w depresji, będzie nam towarzyszył zespół wokalny Prywatnego policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu pod kierownictwem dr Barbary Tritt.

10. Tego samego dnia o godz. 11.00 Msza św. dziękczynna za 12 lat posługi ks. Proboszcza w naszej parafii, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata służby w Kościele.

11. Zakończył się już czas zbierania ankiet synodalnych, przekazuję wyrazy podziękowania w imieniu własnym jak i zespołu synodalnego parafianom, którzy je wypełnili. Będą one wykorzystane w pracach synodalnych oraz pracy duszpasterskiej w parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

13. Zmarła śp. Daniela Olenderek, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 25.02.2022 r. o godz. 10.30, a pogrzeb o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone na kartkach, w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz