VII Niedziela Zwykła – 23 luty 2014 r.

1. W miniony wtorek odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej podczas którego omówiono przygotowania do obchodów kanonizacji Jana Pawła II, rekolekcji kerygmatycznych w naszej parafii, świąt Wielkiej Nocy oraz Mszy św. Prymicyjnej syna naszej parafii – dk. Łukasza Bąbelka.

2. Na prośbę parafian założono dodatkowe oświetlenie i zmodyfikowano już istniejące przy bocznym wejściu do kościoła, mające za zadanie oświetlić przejście do ul. Gladiolowej. Bóg zapłać panu Mirosławowi Bartkowiakowi za wykonaną pracę.

3. W związku z niszczeniem w przeszłości skarbonek w naszym kościele, a także zabrudzeniem w ostatnich dniach przedsionka kościoła kałem i moczem, w kruchcie kościoła została założona kamera rejestrująca ruch. Bóg zapłać prezesowi firmy AMERAL panu Andrzejowi Przyborskiemu za dopilnowanie sprawnego wykonania zlecenia.

4. Dziś Szkolne Koło Caritas oraz Iskierki organizują zabawę karnawałową dla dzieci, która rozpocznie się po Mszy o godz. 11.00 w sali bł. Jana Pawła II i trwać będzie do godz. 14.00. W programie: gry, zabawy, konkursy, tańce. Proponujemy, aby rodzice po Mszy, zostawili swoje pociechy pod opieką organizatorów na czas zabawy i odebrali je o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy!

5. W najbliższym tygodniu swoje spotkania mają kandydaci do bierzmowania z klas III.

6. W poniedziałek o godz. 17.30 spotkanie Wspólnoty Apostolstwa Maryjnego. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca. Od tej niedzieli rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

10. W niedzielę 02.03.2014 r. Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy, a następnie spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

11. Można dokonywać wpłat na pielgrzymkę autokarową do Krakowa i Łagiewnik. Wyjazd 22 marca o godz. 4.00, a powrót 23 marca 2014 r. ok. godz. 21.00. Wspólne posiłki: obiad i kolacja pierwszego dnia oraz śniadanie drugiego dnia. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Koszt całkowity wyjazdu: 190 zł.

12. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014r. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz