VII Niedziela Zwykła – 19 luty 2017 r.

1. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci, które w bieżącym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.

2. Dziś o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

3. Kandydatów do bierzmowania z klas 3 zapraszamy dziś na Mszę św. o 17:00. Prosimy o obecność przynajmniej 10 minut przed Eucharystią na wyznaczonych miejscach.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św., a następnie, na probostwie, spotkanie Rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek 21 lutego swoje imieniny obchodzi bp. Damian Bryl.

6. Spotkania mam z dziećmi od 1-3 lat we wtorek godz. 10:00-12:00. Zajęcia mają konwencję grupy zabawowej (ćwiczona jest motoryka mała, są zabawy z chustą Klanza, zabawy sensoryczne). Zajęcia to także okazja do wzajemnego spotkania się rodziców małych dzieci.

7. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a następnie, na probostwie, spotkanie Rady Ekonomicznej.

8. W środę obchodzimy w całym Kościele święto Katedry św. Piotra Apostoła, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W środę 22.02. podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Jana Pawła II dla rodzin naszej parafii. Po Mszy św. możliwość uczczenia Jego relikwii.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 23-02-2017 o godz.18:45.

11. Spotkanie dla chętnej młodzieży w piątek 24.02 o godz. 19:30 w salce na probostwie.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

14. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

15. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

16. Caritas Polska po raz kolejny  organizuje  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Program przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących poprzez udzielanie nieodpłatnej pomocy żywnościowej. Pomoc udzielana jest osobom, które z powodów trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, a ich dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego tj: 1268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, 1028 zł w przypadku osoby w rodzinie. Osoby do otrzymania pomocy żywnościowej są kwalifikowane przez ośrodki pomocy  społecznej. Szczegóły informacji mieszczą się na tablicy ogłoszeń Zespołu Caritas w przedsionku kościoła.

17. W Środę Popielcową, 1 marca, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański zainauguruje w Bazylice Archikatedralnej modlitwę  w kościołach stacyjnych. Po raz pierwszy wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „Nawracajcie się, idźcie i głoście”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 13.03.2017 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz