VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 17 maja 2015 r.

1. Bóg zapłać panu Tadeuszowi Pastwa za ofiarowane kwiaty do przyozdobienia otoczenia naszego kościoła.

2. Dziś obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

3. W niedzielę 17 maja o godz. 15:45 wyruszy z Placu Wolności aż do Katedry Poznańskiej Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Czas na życie!”. Bezpośrednio przed przemarszem, od godz. 14:30 organizatorzy zapraszają na festyn rodzinny na pl. Wolności na którym koncert zespołu Trzej Królowie, gry i zabawy dla dzieci, możliwość oddania krwi w autobusie krwiodawstwa oraz nauczenia się udzielania pierwszej pomocy podczas specjalnego instruktażu. Zachęcamy do uczestnictwa w Marszu całymi rodzinami, aby bronić wartości życia rodzinnego.

4. Dziś 17 maja 2015 r. składki zbierane podczas Mszy Świętych przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 21 maja br. o godz. 16.00 w Archikatedrze Poznańskiej odbędą się święcenia kapłańskie.

7. W czwartek 21 maja po nabożeństwie majowym spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Podczas spotkania ks. Proboszcz poruszy tematy związane ze stwierdzaniem nieważności sakramentu małżeństwa w sądach Kościoła Katolickiego.

8. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 21.05.2015 r. o godz.19.00.

9. W piątek 22 maja podczas Mszy św. wotywnej o św. Janie Pawle II o godz. 18.00, modlimy się w intencji rodzin naszej parafii.

10. W sobotę 23 maja odbędą się zbiórki ministranckie.

11. Spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w sobotę 23.05.2015 r. po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.

12. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach – która kończy Okres Wielkanocny.

13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że przez dwie najbliższe niedziele tj. 24 i 31 maja można zaopatrywać się w materiały (emblematy, flagi, wstążeczki żółte i niebieskie oraz świece) do przystrojenia okien w uroczystość Bożego Ciała. Okienko Caritas będzie otwarte przed i po każdej Mszy św. w soboty i niedziele oraz w środy od g. 15.00 – 16.00.

14. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

15. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

16. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

17. W dniach 29-31 maja (piątek – niedziela) organizujemy pielgrzymkę autokarową śladem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie m.in.: tama we Włocławku (miejsce śmierci ks. Jerzego), królewski Płock, Ostrołęka i muzeum Kurpi w Kadzidle, prawosławne sanktuarium Święta Góra Grabarka, Drohiczyn nad Bugiem, zamek książąt mazowieckich w Liwiu oraz stolica Polski – Warszawa (kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu – miejsce pracy ks. Popiełuszki, Zamek Królewski, Sejm, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Getto Warszawskie, Grób Nieznanego Żołnierza). Koszt pielgrzymki to 330 zł od osoby. Cena obejmuje: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelach** ze śniadaniem, wstępy do zwiedzanych obiektów. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz