VII Niedziela Wielkanocna – 16 maja 2010 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i godnym przeżyciu uroczystości I Komunii św. Rodzicom dziękuję za dar ołtarza w postaci białego ornatu oraz odnowienie kielicha do Mszy św.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pierwszego w tym roku Nabożeństwa Fatimskiego za wspólną modlitwę różańcową oraz przygotowanie oprawy procesji z figurą Matki Bożej. Oddzielne podziękowania kieruję do ks. kan. Andrzeja Kościańskiego za wygłoszone podczas Mszy św. Słowo Boże.

3. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – po Mszy św. o godz. 9.30 ks. kan. Waldemar Hanas – dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej – dokona poświęcenia windy, serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sfinalizowania tej inwestycji; we Mszy św. o godz. 11.00 w sposób uroczysty uczestniczą dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię św. 1 rok temu.

4. W maju od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne rozpoczynają się o godz. 20.00. Po ich zakończeniu nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski. Biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 19.15 do 20.00.

5. W najbliższą środę o godz. 18.00, J. E. ks. bp. Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. Kandydaci mają obowiązkowe próby w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Nieobecność na próbach uważa się za rezygnację z przyjęcia bierzmowania.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, w łączności z nabożeństwem majowym. Po Apelu Jasnogórskim cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godziny 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili obowiązku spowiedzi św. wielkanocnej, wynikającego z Przykazań kościelnych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w najbliższym tygodniu.

9. Dnia 20 czerwca 2010 r. organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu są przewidziane konkursy i loteria fantowa. Chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, stąd prośba o włączenie się w tę parafialną inicjatywę już teraz, przez dostarczanie rzeczy, które mogłyby być nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursach. Ofiarowane przedmioty prosimy przynosić do zakrystii przed niedzielnymi Mszami św.

10. Pielgrzymka do Gidli i Częstochowy w dniach od 21 – 22 maja 2010 r. Wyjazd w piątek o godz. 7.00.

11. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600 E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

12. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł i 60 E.

13. W dniach od 28 – 30 Maja odbędzie się wyjazd ministrancki do Ceradza Kościelnego. W planie: sport, gry terenowe, formacja duchowa i intelektualna, oraz wiele innych. Koszt wyjazdu wraz z wyżywieniem oraz ubezpieczeniem, prócz dofinansowania z parafii, to jedyne 40 zł. Zapisy oraz więcej informacji na zbiórce ministranckiej lub pod telefonem podanym na plakacie w zakrystii. Zapraszamy serdecznie WSZYSTKICH ministrantów.

14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas w przedsionku kościoła.

15. Zmarła śp. Elidia Ludwiczak, zam. przy ul. Łubinowej i śp. Włodzimierz Opala, zam. przy ul. Frezjowej. Msze św. pogrzebowe i pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz