VII Niedziela Wielkanocna – 13 maja 2018 r.

1. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III. Otoczmy ich naszą modlitewną troską.

2. Dziś o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Grzegorz Zahora COr.

3. Podczas „białego tygodnia” – od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy – dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, przychodzą na Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18.00. W poniedziałek – modlitwa za rodziców, na zakończenie wspólna fotografia; we wtorek – modlitwa za rodziców chrzestnych; w środę – modlitwa za nauczycieli i wychowawców, pielgrzymka do klasztoru sióstr w Pniewach, wyjazd o godz. 830, zbiórka przed szkołą od strony sali gimnastycznej – powrót ok. godz. 14.00, w czwartek – modlitwa za dziadków, na zakończenie wszystkim zostaną rozdane pamiątkowe obrazki oraz Biblie tym, którzy je zamówili; w piątek – modlitwa za siebie wzajemnie, omówienie I piątków miesiąca i odbiór zamówionych zdjęć i filmu.

4. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę pieniężną, która została przeznaczona na pokrycie kosztów zakupu silnika i innych elementów uruchamiających dzwony. Bóg zapłać panu Maciejowi Pijanowskiemu za prace przy zamontowaniu zakupionych części. Za złożony „dar ołtarza” zakupiono dodatkowo oszczędne żarówki ledowe do wszystkich żyrandoli w naszym kościele oraz wyzłocono dwa kielichy mszalne. Bóg zapłać rodzicom za ich hojność, jak również za pomoc w sprzątaniu wnętrza kościoła i terenu wokół.

5. Bóg zapłać również za składane dziś, w II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. ofiary, w ramach składki inwestycyjnej.

6. W środę 16 maja o godz.16-tej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas celem szczegółowego opracowania programu pielgrzymki organizowanej dnia 30.06.2018 r.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek 18.05.2018 r. o godz. 16.00 rozpoczęcie próby przygotowującej do Mszy św. rocznicowej dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., a następnie ok. godz. 16.30 spowiedź dla nich i ich rodzin.

9. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo majowe.

11. UWAGA! MOBILIZACJA PARAFIALNA! W Wigilię Zesłania Ducha św. (19.05)  zapraszamy wszystkich parafian, bez wyjątku: starych i młodych, dorosłych i dzieci, panie i panów na wieczorną modlitwę o Wylanie Darów Ducha Świętego! Początek godz. 19.00. Zabierzmy ze sobą świece.

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Ducha Świętego, w naszej parafii obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

13. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Pielgrzymka organizowana jest przede wszystkim dla seniorów i tych wszystkich którzy z powodu wieku choroby lub samotności mają ograniczone możliwości uczestniczenia w innych pielgrzymkach. Osobom które nie funkcjonują samodzielnie mogą towarzyszyć opiekunowie. Program przewiduje Mszę św., wspólną modlitwę, obiad, wypoczynek i zwiedzenie Franciszkańskiego Klasztoru – Woźniki. Odpłatność wynosi 30,00 zł. Osobom, których nie stać na opłatę Parafialny Zespół Caritas pokryje koszty. Uczestnik pielgrzymki proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia i wrzucenie jej do skrzynki Caritas.  Karty zgłoszeń dostępne są pod tablicą ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas na której również widnieje szczegółowy plan pielgrzymki.

14. W dniach 27-28.07.2018 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

15. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Cena ok. 3080 zł i 80 Euro.

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz