VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 1 czerwca 2014 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości prymicyjnej ks. Łukasza Bąbelka.

2. Trwa nowenna przed wprowadzeniem relikwii Jana Pawła II. Modlimy się Litanią do św. Jana Pawła II podczas Mszy św. porannych.

3. Po Mszy św. o godz. 8.00 konferencja dla członków Wspólnoty Żywego Różańca.

4. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem są to siódme obchody Święta Dziękczynienia. Przeżywamy je pod hasłem: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

5. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Dziecka, wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia: kochających rodzin, życzliwych ludzi i otwarcia na Pana Boga, który chętnie pomaga w chwilach trudnych.

6. Na początku czerwca odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym spotkania przed bierzmowaniem. Dla dziewczyn z klas II a, b, c w poniedziałek 2 czerwca o godz. 16.45, a dla dziewczyn z klas I a, b, c w poniedziałek 9 czerwca o godz. 16.45. Chłopacy z klas I i II spotykają się w terminach wcześniej wyznaczonych.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Z racji I czwartku miesiąca w kaplicy o godz. 17.15 – Godzina Święta – modlitwa za kapłanów i wszystkich powołanych do wyłącznej służby Bożej.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do godz. 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Odwiedziny chorych przez Ks. Neoprezbitera w piątek i sobotę od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św. z wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II oraz poświęceniem relikwiarza i popiersia Jana Pawła II przez ks. bpa Damiana Bryla. Fundatorami relikwiarza są właściciele firmy „Apteki Wielkopolskie”, a popiersia młody plastyk – Jan Klimek. Następnie, w domu kultury „Stokrotka”, zostanie wystawiona sztuka Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w reżyserii Przemysława Basińskiego i w wykonaniu parafialnych aktorów-amatorów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tego wieczoru.

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca Okres Wielkanocny, z racji drugiej niedzieli miesiąca podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

12. W ostatnim czasie zmodyfikowano bezprzewodowe nagłośnienie w kościele oraz założono profesjonalne nagłośnienie w Sali św. Jana Pawła II. Bóg zapłać panom: Tomaszowi Seredzie, Kazimierzowi Foltyniewiczowi i Markowi Nitkowskiemu, którzy tego dokonali. Dokończono również naprawę i modernizację tarasu oraz pomieszczenia gospodarczego na podwórzu probostwa.

13. Od 1 czerwca po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

14. W zakrystii są jeszcze do odbioru płyty z uroczystości bierzmowania oraz zdjęcia i płyty z I Komunii św.

15. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

16. W sobotę 28 czerwca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę śladami bł. Edmunda Bojanowskiego (Grabonóg, Borek Wlkp., Zaniemyśl). Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 19.00. Obiad w ośrodku Caritas Archidiecezji Poznańskiej w Zaniemyślu. Koszt: 40 zł. Zapisy poprzez wypełnienie deklaracji znajdujących się w okienku Caritas oraz w zakrystii. Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, które szczególnie zachęcamy do wspólnego wyjazdu, koszty pielgrzymki pokryje, w całości lub w części (w zależności od potrzeb), Parafialny Zespół Caritas. Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas.

17. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

18. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

19. W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia odbędzie się wakacyjny wyjazd dla młodzieży „Z biegiem Wisły”. W programie zwiedzanie Warszawy, Lublina, Kazimierza nad Wisłą, Dęblina i Puław – poznawanie piękna Mazowsza i Lubelszczyzny. Koszt wyjazdu wynosi 600 zł. W cenie: przejazdy, noclegi, wyżywienie i atrakcje programowe. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

20. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

21. Zmarł śp. Henryk Hozakowski, zam. przy ul. Malwowej, Msza św. pogrzebowa 02.06.2014 r. o godz. 9.30, a pogrzeb o godz. 11.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz