VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

1. W minionym tygodniu odbyły się spotkania Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Podczas spotkania Rady Duszpasterskiej wysłuchano sprawozdania z diecezjalnego zebrania Rad Duszpasterskich, omówiono program duszpasterski na nadchodzące miesiące ze szczególnym uwzględnieniem obchodów 40 rocznicy powstania naszej parafii, a także zaplanowano nabożeństwa Wielkiego Postu i rekolekcje szkolne, które poprowadzi ks. Andrzej Muńko. Spotkanie Rady Ekonomicznej zawierało sprawozdanie finansowe za miniony rok oraz plany wydatków na rok bieżący.

2. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które możnaby wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom. Ponadto zaplanowano wydanie płyty z piosenkami wykonywanymi przez zespół Iskierki, koncert organowy, spot jubileuszowy o parafii, Triduum przed odpustem oraz pielgrzymkę autokarową do Trzebnicy.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 21 lutego swoje imieniny obchodzi ks. bp Damian Bryl, który w tym roku będzie udzielał sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Otoczmy go darem naszej pamięci modlitewnej.

5. W sobotę 23 lutego od 14.00 – do 16.00 odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci, które w aktywny sposób uczestniczyły w tegorocznych roratach. Biletem wstępu jest obrazek, który dzieci otrzymały w dniu zakończenia rorat. W programie: tańce, zabawy, konkursy. Mile widziany jest strój karnawałowy.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. Terminy spotkań młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które odbędzie się w naszym kościele dnia 23.05.2019 r. o godz. 18.00, znajdują się na stronie internetowej parafii i na Facebooku.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w poniedziałek 25.02.2019 r. o godz. 18:45.

11. Zmarł śp. Edmund Nowak, zam. przy ul. Żonkilowej, Msza św. pogrzebowa w środę 20.02.2019 r. o godz. 10.30, a pogrzeb o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

12. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz