VI Niedziela Zwykła – 13 luty 2011 r.

1. Dziś o godzinie 13.30 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi uroczystą Mszę św. a po niej także nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lourdeskim w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu przy ul Głogowskiej. Po Eucharystii w Domu Katolickim odbędzie się koncert „Kapeli Znad Baryczy”.

2. W naszej parafii dziś składka w kościele na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W poniedziałek święto św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa – patronów Europy.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 17.02.2011r. o godz. 18.45.

6. W niedzielę 20.02.2011 r. po Mszy św. o godz. 17:00 w salkach pod kościołem, odbędzie się projekcja filmu The Human Experience. Bardzo cieszymy się, że ten film do nas dotarł, gdyż jego projekcja odbywa się tylko w wybranych parafiach. Film został nagrodzony na 30 różnych festiwalach. Jest on wzruszającą opowieścią o młodych ludziach, szukających odpowiedzi na pytanie: Czym jest człowieczeństwo? Przemierzając kolejne zakątki świata, odkrywają znaczenia miłości, wiary, nadziei i prawdziwego przebaczenia. Serdecznie zapraszamy !

7. W dniach 1-3 kwietnia Duszpasterstwo Młodzieży naszej parafii organizuje dni skupienia w Ceradzu Kościelnym. Szczegółowe informacje oraz zapisy u Moniki Kaszkowiak lub ks. Bartosza do 20 marca br. Koszt wyjazdu: 50 zł.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św. można zamawiać również po każdej Mszy św.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na budowę łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się przy okienku Caritas.

10. Plan pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia i przedpłaty w wysokości 500 zł od osoby przyjmujemy nadal w zakrystii i biurze parafialnym.

11. W zakrystii do nabycia 6 płyta z serii Złota Kolekcja VERBA SACRA  – Kazania Skargi w wykonaniu Zbigniewa Zapasiewicza. Jest to nagrana na żywo w ramach cyklu Modlitwy Katedr Polskich recytacja 2 kazań sejmowych: Kazania pierwszego na początek sejmu i Kazanie wtóre o miłości ku ojczyźnie i o pierwszej chorobie Rzeczypospolitej, która jest z nieżyczliwości ku ojczyźnie. Cena 12 zł. Można również kupić płyty wydane wcześniej, w tym niedawno zmarłego Krzysztofa Kolbergera.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz