VI Niedziela Zwykła – 12 luty 2017 r.

1. Bóg zapłać członkom Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkim, którzy zorganizowali wczoraj spotkanie dla chorych i starszych naszych parafian z okazji Światowego Dnia Chorego.

2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. Parafialny Zespół Caritas –  Zaprasza  w poniedziałek tj. 13 lutego o godz. 13.30 – wyjątkowo! na „Spotkanie Seniorów”.  Niespodzianką będzie występ dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus. Zapraszamy również na słodki poczęstunek i rozgrzewającą zimową herbatkę. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 605-95-05-75. Zapraszamy do sali na probostwie.

4. We wtorek 14 lutego święto św. Cyryla, mnicha i św. Metodego, biskupa – Patronów Europy.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W najbliższy czwartek tj.16.02 po wieczornej Mszy św. (ok. g. 18.45) w sali Św. Jana Pawła II odbędzie się otwarte spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Siostra Rafaela ze Zgromadzenia św. Elżbiety podzieli się swoimi doświadczeniami i refleksjami dotyczącymi „Misji w Ziemi Świętej”. Gorąco wszystkich zapraszamy!

7. Msza św. dla młodzieży w przyszły piątek 17.02 o godz. 19:30. Prosimy szczególnie o obecność kandydatów do bierzmowania z klas 3 uczących się w gimnazjach poza naszą parafią. Po Mszy św. spotkanie dla chętnej młodzieży w salce na probostwie.

8. Zbiórka dla ministrantów młodszych w sobotę o 10:00 w sali domu parafialnego. Zapraszamy na nią również kandydatów na ministrantów, którzy deklarowali chęć służby przy ołtarzu podczas kolędy.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W niedzielę 19 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11.00, poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci, które w bieżącym roku przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii.

11. W niedzielę 19-02-2017 o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

12. Kandydatów do bierzmowania z klas 3 zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 17:00. Prosimy o obecność przynajmniej 10 minut przed Eucharystią na wyznaczonych miejscach.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

15. Pani Katarzyna Danel – nasza organistka – w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim MUSICA SACRA NOVA 2017, pod patronatem Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej w Rzymie, zdobyła nagrody w dwóch kategoriach: I nagrodę w kategorii chóralnej za utwór „Misericordias Domini” i III nagrodę w kategorii organowej za utwór „Anastasis”. Laureatce serdecznie gratulujemy!

16. Zmarł śp. Andrzej Donder, zam. przy ul. Macierzankowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz