VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Bóg zapłać członkom Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkim, którzy zorganizowali wczoraj spotkanie dla chorych i starszych naszych parafian z okazji Światowego Dnia Chorego.

2. Bóg zapłać za składane dziś ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. W minionym tygodniu odbyły się spotkania Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Podczas spotkania Rady Duszpasterskiej omówiono program duszpasterski na nadchodzące miesiące, a więc nabożeństwa Wielkiego Postu, rekolekcje, planowane pielgrzymki, a także na wniosek Ks. Wikariusza postanowiono, że w I niedziele miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17.00, tzw. części stałe będą wykonywane w języku łacińskim, a w IV niedziele miesiąca do liturgii Mszy św. o godz. 17.00 zostaną włączone nieszpory. Spotkanie Rady Ekonomicznej zawierało sprawozdanie finansowe za miniony rok oraz plany wydatków na rok bieżący.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem we wtorek 13.02.2018 r. o godz.19:00.

5. W środę 14.02. – Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu i Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. mgr Andrzej Muńko.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Po raz drugi, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania będą mogli pielgrzymować do Archikatedry i 34 świątyń parafialnych, rektoralnych i zakonnych, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście będzie towarzyszyć hasło: „Nawracajmy się, jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Kościołem stacyjnym jest również nasza świątynia parafialna. Dnia 26.02.2018 r. modlić się będziemy: „O łaskę chrześcijańskiego wychowania młodzieży”.

13. Odeszli do Wieczności: śp. Mieczysława Adamczak, zam. przy ul. Frezjowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony czwartek; śp. Barbara Ratajak, zam. przy ul. Hiacyntowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 12.02.2018 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz