VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

1. Dziś II niedziela miesiąca, o godz. 12.30 i 14.00 Msze św. z udzieleniem I Komunii św. Bóg zapłać za składane ofiary w ramach składki inwestycyjnej, jak również rodzicom dzieci przystępujących dziś do I Komunii, za dar ołtarza w wysokości 2500 zł, który zostanie przeznaczony na pokrycie części kosztów wykonania chodnika przy kościele od ul. Astrowej. Korzystając z okazji pragniemy wyjaśnić, że chodnik ten jest wykonywany na terenie należącym nie do parafii, lecz do miasta.

2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. W tym roku, za przyczyną Matki Najświętszej, modlimy się szczególnie: o ustaniu pandemii koronawirusa, za chorych i cierpiących, przebywających w szpitalach i na kwarantannie, za pracowników służby zdrowia i wolontariuszy oraz zmarłych.

3. Dzieci, które przyjęły dziś I Komunię św., w ramach „białego tygodnia”, do piątku będą uczestniczyły w Mszach św. wieczornych i nabożeństwach majowych na sposób uroczysty w albach.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek 13.05. o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. prof. dr hab. Jacek Hadryś.

6. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

9. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz