VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Spotkanie dla seniorów w poniedziałek o godzinie 15.30.

4. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dzieci do uroczystości I Komunijnych.

5. W poniedziałek 07.05.2018 r. o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. We wtorek 08.05.2018 r. uroczystość św. Stanisława bp. i m., głównego patrona Polski i Archidiecezji, o godz. 16.30 próba dzieci funkcyjnych do uroczystości I Komunijnych.

7. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych.

8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

9. W czwartek o godz. 16.30 generalna próba dzieci I Komunijnych.

10. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio – konferencja na temat: Ewangelia św. Mateusza, adoracja NS i modlitwy za wstawiennictwem św. o. Pio.

11. W piątek o godz. 16.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci I Komunijnych oraz II spowiedź św. dzieci oraz okazja do spowiedzi św. dla rodziców i chrzestnych.

12. W piątek o godz. 19.00, w sali domu parafialnego, spotkanie dla młodzieży.

13. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

14. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to druga niedziela miesiąca, a więc w naszym kościele, składka inwestycyjna.

15. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczysta I Komunia św.. Miejsca w ławkach prosimy pozostawić dla rodzin dzieci przystępujących do I Komunii św.

16. O godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Nabożeństwa Fatimskie w tym roku prowadzi ks. Grzegorz Zahora COr.

17. Parafialny Zespół Caritas dnia 30 czerwca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w Buku. Pielgrzymka organizowana jest przede wszystkim dla seniorów i tych wszystkich którzy z powodu wieku choroby lub samotności mają ograniczone możliwości uczestniczenia w innych pielgrzymkach. Osobom które nie funkcjonują samodzielnie mogą towarzyszyć opiekunowie. Program przewiduje Mszę św., wspólną modlitwę, obiad, wypoczynek i zwiedzenie Franciszkańskiego Klasztoru – Woźniki. Odpłatność wynosi 30,00 zł. Osobom, których nie stać na opłatę Parafialny Zespół Caritas pokryje koszty. Uczestnik pielgrzymki proszony jest o wypełnienie karty zgłoszenia i wrzucenie jej do skrzynki Caritas.  Karty zgłoszeń dostępne są pod tablicą ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas na której również widnieje szczegółowy plan pielgrzymki.

18. W dniach od 24.09.- 30.09.2018 r. wraz z parafią pw. św. Faustyny w Plewiskach organizujemy pielgrzymkę samolotem do Włoch. W planie: Rzym, Watykan, Lido di Ostia, Orvieto, Asyż, Monte San’t Angelo, San Giovanni Rotondo, Monte Cassino. Cena ok. 3080 zł i 80 Euro.

19. Odeszła do Wieczności: śp. Irena Matwiejczyk, zam. przy ul. Szarotkowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minioną sobotę. Wieczny odpoczynek…

20. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz