VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

1. Składamy bardzo serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania i przebiegu uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowania, który przyjęło 66 osób spośród młodzieży naszej parafii. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – komplet Maryjnych szat liturgicznych – kapa, ornat i 3 stuły.

2. Dziś Dzień Matki. Otoczmy nasze matki pamięcią modlitewną.

3. Dziś w naszej parafii obchodzimy niedzielę powołań, stąd modlitwa w intencji powołanych i składka przed kościołem na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać ks. diakonowi Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże. Z racji wcześniej zaplanowanej niedzieli powołań, List księży biskupów do wiernych przeznaczony na dzień dzisiejszy zostanie odczytany w przyszłą niedzielę.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek 31.05.2019 r. uroczystość Nawiedzenia NMP. W dniu dzisiejszym biuro parafialne wyjątkowo nieczynne.

6. W sobotę 01.06.2019 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o neoprezbiterach w naszych indywidualnych modlitwach.

7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Litania Loretańska do NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i wynagradzające w I sobotę miesiąca, adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Odwiedziny chorych w sobotę 8 czerwca od godz. 8.30.

9. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jest to I niedziela miesiąca, stąd po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy XII Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

11. W niedzielę 02.06.2019 r. po wieczornej Mszy Św. w kościele będzie mieć miejsce prelekcja z ilustracją muzyczną pt.: „Prząśniczki, mazury i stare zegary, czyli słów kilka o muzyce Stanisława Moniuszki”. Prelegent: dr Mikołaj Rykowski, śpiew: Aleksandra Rykowska, akompaniament organowy: Katarzyna Danel. Wydarzenie to współorganizowane jest przez AK  i wpisuje się w jubileusz 40-lecia naszej parafii oraz rok moniuszkowski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

12. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W czerwcu po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału!

14. W niedzielę 09.06.2019 r. po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 koncert w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2019. Wystąpi Poznański Chór Chłopięcy pod batutą Jacka Sykulskiego, a przy organach zasiądzie Krzysztof Czerwiński.

15. Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Jestem tu!” przejdzie ulicami Poznania w niedzielę, 9 czerwca. Spotkanie rozpocznie o godz. 14:30 festyn rodzinny na pl. Wolności. O godz. 15:45 wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej. Na zakończenie Msza św. Zachęcamy do włączenia się w promocję wydarzenia wśród znajomych. Pokażmy, że rodzina i życie każdego z nas to dla nas wartości fundamentalne!

16. W dniach 26-27.07.2019 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Krwi Chrystusa i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

17. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

18. Zmarła śp. Daniela Kiselka, zam. przy ul. Frezjowej, obrzędy pogrzebowe odbyły się w sobotę 25.05.2019 r. w Lesznie.

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz