VI Niedziela Wielkanocna – 14 maj 2023 r.

1. Dziękuję za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.

2. We wtorek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. W tym dniu odpust w parafii pw. św. Andrzeja Boboli na Junikowie.

3. Zapraszamy na spotkania dla mam z maluszkami w środy o godz. 16.30. Część zajęć tzw. gordonki poprowadzi pani Dorota, muzyk, posiadająca wieloletnie doświadczenie pracy z dziećmi. Będzie też czas na rozmowę i popołudniową kawę, herbatę. Panie zakładają umowną skarbonkę na rzecz tych spotkań.

4. W czwartek 18 maja po nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio.

5. W czwartek i piątek 18/19 maja podczas nabożeństwa majowego, podzieli się z nami świadectwem Jan Budziaszek, perkusista Skaldów i rekolekcjonista. Zapraszam serdecznie.

6. W przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy przedstawicieli papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie z akcją „S.O.S. dla Ziemi Świętej”. Będzie można nabyć dewocjonalia i pamiątki z Betlejem wykonane z drewna oliwnego przez tamtejszych chrześcijan. Dochód wspiera ich obecność w Ziemi Świętej. W ofercie znajdziemy m.in. różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe czy świeczniki na stół świąteczny. Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć. Mając błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka i zachętę do realizacji wsparcia egzystencjalnego dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, pragniemy ofiarować również Parafianom tę możliwość. Więcej informacji o stowarzyszeniu i kampanii: https://pkwp.org/kampanie/s_o_s_dla_ziemi_swietej

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po nabożeństwie majowym.

10. Zmarli:
śp. Czesław Badke
, zam. przy ul. Lotosowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 15 maja o godz. 8.45. Pogrzeb na cmentarzu Junikowo o godz. 10.10.

11. Nabożeństwa:
• różaniec pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną,
nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św.,
• w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30,
w środę o 21.00 Apel przy figurze Matki Bożej przed kościołem,
• w sobotę adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00,
w niedzielę Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny w każdą niedzielę o godz. 7.35.

Chwalmy naszego Pana – Wasz ks. Marcin