VI Niedziela Wielkanocna – 09 maja 2010 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 – 53 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Miejsca w ławkach na tej Mszy św. pozostawiamy dla dzieci i ich rodzin.

2. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą do kościoła na godz. 18.00, by modlić się, w poniedziałek za rodziców, we wtorek za dziadków, w czwartek za chrzestnych, a w piątek za siebie wzajemnie. W środę o godz. 8.00 wspólny wyjazd na pielgrzymkę do Lubasza, gdzie m.in. będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym. Autokary ruszają sprzed szkoły.

3. W maju od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne rozpoczynają się o godz. 20.00. Po ich zakończeniu nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski. Biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 19.15 do 20.00.

4. Kandydaci do bierzmowania z kl. III mają indywidualne spotkania z ks. Bartoszem we wtorek i środę, zgodnie z planem wywieszonym w gablocie. Przychodzimy przygotowani tak, jak było to podane na ostatnim spotkaniu

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, w łączności z nabożeństwem majowym. Po Apelu Jasnogórskim cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.

6. W środę przypada 11. rocznica śmierci śp. Ks. Arcybiskupa Jerzego Stroby. W jego intencji w Katedrze o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św.

7. W czwartek 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie – przychodzimy na godz. 20.00 ze świecami.

8. Kolejne spotkanie dzieci z Siostrami Uczennicami Krzyża w sobotę o godz. 11.00 w Sali pod kościołem.

9. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – w sposób uroczysty uczestniczą we Mszy św. dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię św. 1 rok temu. Zbiórka w odświętnych strojach (alby komunijne), o godz. 10.45 przed kościołem. Próba dla tych dzieci, w sobotę o godz. 14.00. Po próbie okazja do spowiedzi św.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej odbędzie się prezentacja w ramach cyklu VERBA SACRA z udziałem polskiego aktora Olgierda Łukaszewicza. W jego interpretacji usłyszymy fragmenty Listu do Hebrajczyków.

11. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Zebrano ponad 1200 zł.

12. Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary, składane w ramach składki inwestycyjnej. Informuję, że została zamontowana winda dla niepełnosprawnych, w trakcie odświeżania jest szyb windy – klatka schodowa z poziomu kościoła do sal pod kościołem. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sfinalizowania tej inwestycji. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 ks. kan. Waldemar Hanas – dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej, dokona uroczystego poświęcenia naszej windy.

13. Pielgrzymka do Gidli i Częstochowy w dniach od 21 – 22 maja 2010 r. Wyjazd w piątek o godz. 7.00. Proszę o dokonanie wpłat w wysokości 90 zł.

14. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

15. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł
i 60 E.

16. W dniach od 28 – 30 Maja odbędzie się wyjazd ministrancki do Ceradza Kościelnego. W planie: sport, gry terenowe, formacja duchowa i intelektualna, oraz wiele innych. Koszt wyjazdu wraz z wyżywieniem oraz ubezpieczeniem to jedyne 40 zł. Zapisy oraz więcej informacji na zbiórce ministranckiej lub pod telefonem podanym na plakacie w zakrystii. Zapraszamy serdecznie WSZYSTKICH ministrantów.

17. Dzieci szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i licealna jest zaproszona do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

18. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Organizuje także wyjazdy na kolonie dla dzieci i młodzieży do kilku miejscowości. Turnusy trwają od 28 czerwca do 2 lipca. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas w przedsionku kościoła.

19. Zmarła śp. Urszula Mączyńska, zam. przy ul. Malwowej. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz