VI Niedziela Wielkanocna – 25 maja 2014 r.

1. Dziś o godz. 11.00 Msza św. Prymicyjna ks. Łukasza Bąbelka. Gromadzimy się o godz. 10.45 przed domem parafialnym i po błogosławieństwie rodziców, procesjonalnie udajemy się do kościoła.

2. W związku z tym, że o godzinie 11.00 jest w naszym kościele Msza św. Prymicyjna, wszystkie osoby zaangażowane w Duchową Adopcję zapraszamy do uczestniczenia w tej Mszy św. Nie będzie wspólnej modlitwy za adoptowane dzieci przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.00.

3. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio w niedzielę 25.05.2014 o godz.15.00.

4. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 różaniec, a po Mszy św. Nabożeństwo Majowe.

5. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. odprawiana przez Ks. Prymicjanta w intencji dobroczyńców i wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości prymicyjnej. Po Mszy św. spotkanie przy stole w Sali św. Jana Pawła II, na które zaprasza Ks. Prymicjant.

6. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w wtorek 27.05. br. o godz.16.00.

7. Recital dyplomowy na zakończenie studiów licencjackich na kierunku instrumentalistyka, specjalność organy, pani Katarzyny Danel (naszej organistki), odbędzie się dnia 28.05.2014 r. o godz. 15.00 w Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu – ul. Św. Marcin 87. Zapraszamy!

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Spotkanie Kręgu Biblijnego prowadzonego przez ks. prof. dr hab. Janusza Nawrota w środę o godz. 19.00.

10. W przyszłą niedzielę jest uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem są to siódme obchody Święta Dziękczynienia. Przeżywamy je pod hasłem: „Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II”. W tym dniu przed kościołem zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

11. W zakrystii są do odbioru płyty z uroczystości bierzmowania.

12. W sobotę 07.06.2014 r. o godz. 18.00 Msza św. z wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II oraz poświęcenie relikwiarza i popiersia Jana Pawła II przez ks. bpa Damiana Bryla. Fundatorami relikwiarza są właściciele firmy „Apteki Wielkopolskie”, a popiersia młody plastyk – Jan Klimek. Następnie, w domu kultury „Stokrotka”, zostanie wystawiona sztuka Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w reżyserii Przemysława Basińskiego i w wykonaniu parafialnych aktorów-amatorów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia tego wieczoru.

13. Do końca maja, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Od 1 czerwca po wieczornych Mszach św. nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

14. Parafialny Zespół Caritas po raz czwarty włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”, mającej na celu wyposażenie dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej w przybory szkolne na nowy rok. Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie formularzy znajdujących się w okienku Caritas. Wypełnione formularze prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła.

15. W sobotę 28 czerwca br. Parafialny Zespół Caritas organizuje pielgrzymkę śladami bł. Edmunda Bojanowskiego (Grabonóg, Borek Wlkp., Zaniemyśl). Wyjazd o godz. 9.00, a powrót ok. godz. 19.00. Koszt: 40 zł. Zapisy poprzez wypełnienie deklaracji znajdujących się w okienku Caritas oraz w zakrystii. Wypełnione deklaracje prosimy wrzucać do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, które szczególnie zachęcamy do wspólnego wyjazdu, koszty pielgrzymki pokryje, w całości lub w części, Parafialny Zespół Caritas (w zależności od potrzeb). Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas.

16. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

17. W sobotę 26 lipca organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, powrót ok. godz. 21.00. Zapisy w zakrystii.

18. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

19. Zmarł śp. Andrzej Koślakowicz, zam. przy ul. Margaretkowej, pogrzeb w poniedziałek 26.05.2014 r. o godz. 10.10 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz