VI Niedziela Wielkanocna – 13 maja 2012 r.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy prace przy podjeździe dla niepełnosprawnych obok naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie przeznaczając 1% swojego podatku na Caritas Poznańską podając cel szczegółowy: Jadwiga Śląska-Poznań oraz tym, którzy bezpośrednio zaangażowali się w wykonanie podjazdu, a szczególnie panom: Leszkowi Małeckiemu, Stefanowi Jacejce, Henrykowi Derdzie, Marcelemu Schmidtowi i Zbigniewowi Prokopowi. Podjazd przygotowano dla jeżdżących na wózkach inwalidzkich oraz mających trudności z wchodzeniem po schodach. Nie jest to miejsce zabawy dla dzieci. Przy okazji pragnę uczulić rodziców, by uświadamiali dzieciom, iż plac przed kościołem nie jest torem wyścigowym dla rowerów.

2. W minioną środę XXX lecie sakry biskupiej obchodził ks. bp Zdzisław Fortuniak, który 24.09.2000 r. dokonał uroczystego poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji delegacja z naszej parafii uczestniczyła we Mszy św. celebrowanej przez Jubilata w katedrze i wręczyła mu upominek w postaci ornatu z wizerunkiem św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszego kościoła.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 – 61 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Miejsca w ławkach na tej Mszy św. pozostawiamy dla dzieci i ich rodzin. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Wspólnoty Modlitwy o. Pio, a o godz. 20.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, składane w ramach składki inwestycyjnej.

5. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą do kościoła na godz. 18.00, by modlić się, w poniedziałek za rodziców, we wtorek za chrzestnych, w czwartek za dziadków, a w piątek za rodzeństwo i siebie wzajemnie. W środę o godz. 8.00 wspólny wyjazd na pielgrzymkę do Lubasza, gdzie m.in. będą uczestniczyły w nabożeństwie majowym. Autokary ruszają sprzed szkoły.

6. We wtorek spotkanie Rady Duszpasterskiej. O godz. 18.00 Msza św. i Nabożeństwo Majowe, a następnie zebranie na probostwie.

7. Do końca miesiąca, każdego dnia prócz środy, po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W środy, szczególnie dla tych którzy dłużej pracują, Nabożeństwa Majowe o godz. 20.30, następnie Apel Jasnogórski i adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W piątek w godz. 12.00 – 13.00 do katedry zaproszeni są członkowie Wspólnoty Żywego Różańca, gdzie odbędzie się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – w sposób uroczysty uczestniczą we Mszy św. dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię św. 1 rok temu. Zbiórka w odświętnych strojach (alby komunijne), o godz. 10.45 przed kościołem. Próba dla tych dzieci, w piątek o godz. 16.00. Po próbie okazja do spowiedzi św.

11. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

12. Dnia 23.06.2012 r. organizujemy pielgrzymkę do Świebodzina i Pniew. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 40 zł.

13. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

14. Zostały nagrane dwie płyty: „Iskierki śpiewają kolędy” – styczeń 2012 r. i „Misterium Pasyjne Jezus z Nazaretu” – 2 kwietnia 2012 r., które można zobaczyć i ewentualnie zamówić w zakrystii. Koszt płyty: 15 zł.

15. Dziś w „Przewodniku Katolickim” dodatek na temat Kościoła, Państwa i finansów.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz