V Niedziela Zwykła – 8 luty 2015 r.

1. Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia w naszej parafii Światowego Dnia Chorego, zarówno tym, którzy upiekli ciasto, przygotowali salę, jak i tym, którzy pomogli chorym w dotarciu do kościoła i na spotkanie po Mszy św.

2. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w bieżącym roku.

3. Bóg zapłać za złożone dziś – w II niedzielę miesiąca – podczas Mszy św., ofiary na inwestycje parafialne.

4. W poniedziałek 09.02. o godz. 18.00 Msza św. a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

5. We wtorek 10.02. o godz. 15.00 spotkanie katechetów na probostwie.

6. We wtorek 10.02. o godz. 18.00 Msza św. a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej na probostwie.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 12.02. o godz. 18.00 Msza św. i następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie otwarte Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zostanie podjęty temat tegorocznego hasła duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie e Ewangelię”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian”.

9. W sobotę 14.02. święto św. Cyryla mnicha i Metodego bp. – patronów Europy, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie „Kwartalnych Dni Modlitw o ducha pokuty”.

11. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

12. Przy naszym Parafialnym Zespole Caritas działa Społeczny Punkt Rozliczania PIT powołany specjalnie dla przekazywania 1 % podatku dla Caritas, przy czym szczególnie zależy nam na emerytach i rencistach, którzy nie mają obowiązku wypełniania i rozliczania PIT. Każdy emeryt lub rencista, który chciałby przekazać 1 % ze swego podatku dla Caritas, może przyjść do biura P. Z. C. w każdą środę w godz. od 15.00 do 16.00 przynosząc ze sobą PIT 40 otrzymany w Ubezpieczalni Społecznej. My pomożemy wypełnić PIT 37 i odpisać w nim 1 % płaconego podatku dla Caritas Poznańska ze szczegółowym przeznaczeniem dla Jadwiga Śląska – Poznań. Aby nie obciążać urzędowymi sprawami ofiarodawców, również wypełniony PIT przekażemy do Urzędu Skarbowego.

13. Caritas Archidiecezji Poznańskiej podjął innowacyjny projekt aukcji internetowej pod nazwą PODZIELMY SIĘ RADOŚCIĄ celem pozyskania środków finansowych. Parafianie mogą na ten cel ofiarować niepotrzebne przedmioty codziennego użytku nowe, lub używane – niezniszczone, które mogą być ponownie wykorzystane. Mogą to być artykuły gospodarstwa domowego, książki, płyty, zabawki, obrazy, pamiątki, nietrafione prezenty. Przedmioty na ten cel można ofiarować w środy w godz. 15.00 – 16.00 w pokoju Caritas. Dalsze szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

14. Zmarli w minionym tygodniu: śp. Cecylia Brukwicka, zam. przy ul. Lewkoniowej, Msza św. pogrzebowa dnia 09.02.2015 r. o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim; śp. Genowefa Hopel, zam. przy ul. Daliowej, pogrzeb dnia 09.02.2015 r. o godz. 8.50 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz