V Niedziela Zwykła – 5 luty 2017 r.

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Odwiedziny chorych, połączone z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych w piątek 10 lutego od godz. 8.30, w przeddzień Światowego Dnia Chorego. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii.

5. W sobotę 11. 02. 2017 r., z okazji Światowego Dnia Chorego, Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do sali św. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy. Osoby, które pragną uczestniczyć w Dniu Chorych, a nie maja możliwości dotarcia do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zorganizujemy ich dowóz.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. wieczornej. Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

10. Zmarł śp. Benedykt Koperski, zam. przy ul. Floksowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz