V Niedziela Zwykła – 5 luty 2012 r.

1. Dziś, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

2. Chłopcy z klas III, przygotowujący się do bierzmowania, mają swoje spotkania w salkach na probostwie: w poniedziałek, 6 lutego, gr. A o godz. 18.30 oraz we wtorek 7 lutego, gr. B o godz. 18.30.

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną i spotkanie na probostwie zapraszam członków Rady Duszpasterskiej. Tematem spotkania będzie przygotowanie parafii na Wizytację Kanoniczną, którą dnia 20 marca br. przeprowadzi ks. bp Zdzisław Fortuniak.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek spotkanie przed bierzmowaniem dla dziewczyn: o godz. 17.00 klasy I a, b; o godz. 18.15 klasa II c.

6. W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie w sali bł. Jana Pawła II zapraszam wszystkich, którzy spotykają się już lub pragną się włączyć w tworzenie oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii.

7. Ks. Bartosz odwiedzi swoich chorych z komunią św. w piątek 10 lutego od godz. 8.30.

8. W sobotę 11 lutego 2012 roku, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXI Światowy Dzień Chorego. Parafialny Zespół Caritas z tej okazji organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych naszej parafii. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakramentu chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w sali bł. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy.

9. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

10. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej po Półwyspie Bałkańskim – śladami Matki Teresy z Kalkuty. Termin: 21.05.-01.06.2012r. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej naszej parafii. Terminy pielgrzymek jednodniowych podamy w późniejszym terminie.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz