V Niedziela Wielkiego postu – 7 kwietnia 2019 r.

1. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Od dziś na półce z czasopismami zamiast Przewodnika Katolickiego pojawił się Gość Niedzielny w cenie 5 zł. W aktualnym numerze płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli oraz program telewizyjny. Zachęcamy do nabywania i regularnego czytania tego katolickiego czasopisma.

3. W poniedziałek, wtorek i środę od godz. 19.00 w biurze parafialnym spotkania indywidualne z ks. proboszczem przynajmniej jednego z rodziców wraz z dzieckiem przygotowującym się do I Komunii św.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

6. Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej  Parafialny Zespół Caritas  zwraca się z prośbą do Parafian,  którzy mogliby dostarczyć bukszpan i bazie, o przyniesienie ich do przedsionka kościoła w piątek wieczorem tj.  12.04. lub sobotę do godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy  Panie, które mogłyby pomóc przy robieniu wiązanek, o przyjście w sobotę tj. 13.04.br. na godz. 10.00 do sali pod kościołem. Ofiary za wiązanki palmowe przeznaczone będą na dofinansowanie wakacji dzieci oraz na pomoc potrzebującym naszej parafii.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. święcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed wejściem do świątyni i w sposób uroczysty, procesyjnie, z palmami w rękach, w procesji wokół kościoła, wchodzimy do jej wnętrza. Po Mszach św. Szkolne Koło Caritas będzie rozprowadzało Wielkanocne Baranki z białej czekolady.

9. W przyszłą niedzielę, w kościele, składka na inwestycje parafialne.

10. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr Kuś – dyr. Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej.

11. Do 14.04.br. w soboty i niedziele, przed i po każdej Mszy św. oraz w środy od 16-17-tej czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabyć świece wielkanocne – paschaliki – laurki oraz inne dewocjonalia.

12. Po raz trzeci, od Środy Popielcowej wierni na terenie miasta Poznania mogą pielgrzymować do 35 świątyń, aby adorować Pana Jezusa, rozważać tajemnicę męki i śmierci Chrystusa oraz karmić się Ciałem i słowem Boga podczas Eucharystii. Wszystko po to, aby jeszcze owocniej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycja pielgrzymowania do kościołów stacyjnych zrodziła się w Rzymie na przełomie IV i V wieku. Wydarzeniu w naszym mieście towarzyszy hasło: „W mocy Ducha Chrystusa Ukrzyżowanego”.

13. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł. Minimum miesięczne dla naszej parafii ze zbieranych składek w kościele, prócz zbiórek celowych, wynosi: 1867.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

15. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja Pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału w konkursie!

16. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii planujemy zrobić wystawę i album zdjęć przedstawiających historię naszej parafii. Uprzejmie prosimy o dostarczanie, do końca marca, do zakrystii, pamiątek dotyczących historii parafii, szczególnie opisanych zdjęć, które można by wykorzystać do tego celu. Zdjęcia winny być podpisane, by można po wystawie oddać właścicielom.

17. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii dnia 18 maja br. organizujemy pielgrzymkę autokarową. Msza św. w Bazylice św. Jadwigi w Legnickim Polu, zwiedzanie Muzeum Bitwy Legnickiej, podczas której zginął Henryk Pobożny – syn św. Jadwigi Śląskiej oraz nawiedzenie Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.

18. Zachęcamy do odwiedzenia kin i obejrzenia filmu pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Szczególną zachętę kierujemy do tych, którzy chętnie pospieszyli na film „Kler”.

19. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz