V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

1. Dziękujemy za troskę o wspólnotę parafialną i świadectwo wiary.
Dziękujemy za złożoną Daninę Diecezjalną (75 rodzin) – Bóg zapłać.
Dziękujemy za włączenie się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, za już przyniesione paczki i przekazane ofiary.

2. W czwartek (7.04) po wieczornej mszy świętej spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. Nabożeństwa w tym tygodniu:
Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę
o godz. 17.30.
Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy świętej.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę po wieczornej mszy świętej do godziny 20.00.

4. W I czwartek miesiąca od godz. 17.15 – Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań i powołanych do wyłącznej służby Bogu.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, Podczas każdej mszy św. święcenie palm.

6. Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do Parafian, którzy mogliby dostarczyć bukszpan, o przyniesienie go do przedsionka kościoła w piątek wieczorem tj. 08.04. lub sobotę do godz. 10.00.

7. Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy robieniu wiązanek, w sobotę tj. 09.04.br. na godz.10.00 do salki na probostwo.
Ofiary za rozprowadzone wiązanki palmowe przeznaczone będą na dofinansowanie wakacji dla dzieci oraz na pomoc potrzebującym.

8. W Niedzielę Palmową Szkolne Koło Caritas rozprowadzać będzie Baranki Wielkanocne z białej czekolady, a dochód uzyskany z ich rozprowadzania przeznaczony będzie na wsparcie działalności Centrum Wolontariatu Caritas w tym kryzysowym czasie.  Koszt baranka 3,50.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przy wejściu do kościoła.

10. Zmarły: śp. Anna Biskup, zamieszkała przy ul. Floksowej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 8.50 na Cmentarzu Junikowo, msza św. pogrzebowa o godz. 10.30; śp. Urszulę Nowak, zamieszkała przy ul. Frezjowej. Pogrzeb w sobotę o godz. 11.10 na Cmentarzu Junikowo. Msza w sobotę o godz. 8.00. Wieczny odpoczynek…

11. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczone są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

12. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatkowego na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658 należący do Caritas Poznańska – cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia – Wasi Duszpasterze.