V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

1. Z nauczania Jana Pawła II: „Proszę was: abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości, abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało, abyście od Niego nigdy nie odstąpili”. /Jan Paweł II Kraków 9.06. 1979 rok/

2. W odpowiedzi na Dekret Księdza Arcybiskupa Metropolity spotkania WSZYSTKICH grup duszpasterskich oraz nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zostają zawieszone do odwołania. Przed każdą Mszą św. w tygodniu mamy możliwość odmawiania różańca, a na jej zwieńczenie śpiewania Suplikacji.

3. Nie będzie planowanego spotkania z rodzicami dzieci I Komunijnych dnia 31.03.2020 r. Tak długo jak szkoły pozostają zamknięte, nie będzie też dla dzieci spotkań w parafii. Prosimy więc o wykorzystanie wolnego czasu w domu i przygotowywanie dzieci według wskazań katechety do spowiedzi i przyjęcia Pana Jezusa. Jeśli będzie taka możliwość, to I Komunia św. odbędzie się dla wszystkich dzieci w planowanym terminie, jeśli nie, to z rodzicami ustalimy inny wspólny termin. Jeśli nie będzie można zorganizować uroczystej I Komunii św. dnia 10.05.2020 r., istnieje możliwość zorganizowania indywidualnych I Komunii św. innego dnia w maju lub czerwcu z zachowaniem ograniczenia obecnych w kościele do 5 osób (dziecko, rodzice i chrzestni). W tej sprawie prosimy jednak o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem za pośrednictwem: tel. 698 703 216 lub mail: benedykt@archpoznan.pl

4. W związku z decyzjami rządowymi, od 25.03.2020 r. na Mszy św. może przebywać w kościele jednorazowo do 5-ciu osób. Godziny Mszy św. w parafii zarówno w niedziele, jak i dni powszednie pozostają bez zmian. W dni powszednie jedna intencja z godz. 18.00 będzie odprawiona w kościele, a druga w tym samym czasie w kaplicy sióstr. Msza św. w kościele o godz. 18.00 będzie transmitowana przez Internet.

5. Każdego dnia o 20.30 w naszym kościele różaniec w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Odbywa się on bez udziału wiernych. Zapraszamy do włączenia się w te modlitwę w swoich domach, za pośrednictwem strony internetowej parafii, tymczasowego profilu Facebook i Radia Emaus (89,9FM).

6. Od poniedziałku do soboty Adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.00, a w niedziele od 16.00 do 17.00. W tym samym czasie każda osoba, która nie może uczestniczyć we Mszy św., a jest w stanie łaski uświęcającej i pragnie przyjąć Komunię św., otrzyma ją, wystarczy zwrócić się z taką prośbą do obecnego w kościele kapłana.

7. W związku z obecną sytuacją biuro parafialne będzie otwarte WYŁĄCZNIE w sprawach przyjęcia pogrzebu po mszach świętych. W pozostałych sprawach (intencje, zaświadczenia itp.) w dni powszednie, w godzinach od 16.00 do 17.00 i od 18.30 do 19.30, kontakt pod numerem telefonu: 669-123-739.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

9. Kochani Seniorzy i Starsi Parafianie! Jeżeli w dobie koronawirusa, zdecydujecie się pozostać w domu i potrzebujecie pomocy w zakupach spożywczo/aptecznych proszę o kontakt telefoniczny 669-123-739. Są w parafii ludzie, którzy deklarują bezinteresowną pomoc.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117.

11. Bóg zapłać osobom zatroskanym o potrzeby materialne diecezji i parafii za daninę diecezjalną i ofiary niedzielne na rzecz parafii, przekazywane w dobie koronawirusa, również na konto parafialne – nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać wszystkim, którzy będąc w kościele złożą swoją ofiarę do koszyczka ustawionego przy wyjściu z kościoła.

12. Z uwagi na istniejącą sytuacje w kraju Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Niedzielę Palmową wiązanki oraz gałązki palmowe będą wyłożone na ławce przed kościołem lub w przedsionku kościoła. Osoby, które chciałyby dostarczyć bukszpan prosimy o wyłożenie przyciętych gałązek na ławkę. W okienku Caritas są wystawione paschaliki w cenie 7,00 zł. Pieniądze za paschaliki oraz ofiarę za palmy prosimy wrzucać do wystawionej skrzynki Caritas. Ofiary za gałązki palmowe  przeznaczone będą na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz