V Niedziela Wielkiego Postu – 25 marzec 2012 r.

1. W miniony wtorek przeżywaliśmy wizytację kanoniczną, którą przeprowadził ks. bp Zdzisław Fortuniak. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przyjęcia dostojnego gościa.

2. Dziś przypada 20 rocznica sakry biskupiej Księdza Arcybiskupa.

3. Na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem (25 marca) można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa w intencji dziecka poczętego, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i upraszanie dla niego życia. Polega ona na odmówieniu każdego dnia przez 9 miesięcy krótkiej modlitwy oraz rozważeniu jednej tajemnicy różańca w intencji tego dziecka, którego imię znane jest Bogu. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia.

4. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św..

6. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu, w naszym kościele o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

7. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30 na modlitwie różańcowej, a po Mszy św. tradycyjna konferencja.

8. Spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania dziewczyn: wtorek – godz. 18.00 klasa II a, b, godz. 19.00 klasa II c.

9. Od środy do piątku odbywać się będą Szkolne rekolekcje wielkopostne, które uczniowie przeżywać będą pod hasłem ,,Budujemy mosty” Prowadzić je będzie ks. dr Szymon Stułkowski, duszpasterz Akademickiego Koła Misyjnego. Ostatniego dnia rekolekcji Msze św.: o godz. 9.15 dla uczniów Gimnazjum, a o godz. 10.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej.

10. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W piątek 30 marca od godz. 8.30 odwiedziny chorych, zamiast I piątku kwietnia.

12. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci, a po wieczornej Mszy św., dla młodzieży i dorosłych.

13. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do parafian, by w piątek wieczorem lub w sobotę do godz. 10.00, przynieśli do przedsionka kościoła bukszpan i gałązki palmowe. Prosimy również panie, które mogłyby pomóc przy robieniu wiązanek, o przyjście w sobotę o godz. 10.00 do salki pod kościołem. Ofiary za wiązanki palmowe przeznaczone będą na pomoc potrzebującym.

14. Siostry Uczennice Krzyża w sobotę 31 marca zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Początek o godz. 9.30 w kościele, zakończenie Mszą św. o godz. 15.00. Gościem tego spotkania będzie dominikanin o. Wojciech Prus. Temat dnia skupienia: sakrament pojednania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszej parafii oraz bezpośrednio u sióstr.

15. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla członków Wspólnoty Żywego Różańca. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed wejściem do świątyni i w sposób uroczysty, procesyjnie, z palmami w rękach, w procesji wokół kościoła wchodzimy do jej wnętrza.

16. W Wielki Poniedziałek o godz. 19.30 (po Mszy św. trzeba trochę czasu na rozstawienie sprzętu) Misterium Męki Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania Drogi krzyżowej, tym bardziej, że została ona starannie przygotowana przez czterdziestoosobową grupę naszych parafian pod kierunkiem pana Przemysława Basińskiego.

17. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do swojego okienka, gdzie można zaopatrywać się w paschaliki, laurki i inne ozdoby wielkanocne.

18. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej, która w tym roku dla naszej parafii została wyliczona na kwotę 6076,00 PLN.

19. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. Do Ikony dołączone są propozycje modlitw. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

20. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na dokończenie budowy łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Inwestycja zostanie wykonana wiosną 2012 r. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się na półce z czasopismami.

21. Zapisy na pielgrzymkę po Półwyspie Bałkańskim z wpłatą 100 Euro oraz na pielgrzymkę do Lichenia dnia 21.04.2012 r. – koszt 40 zł – w zakrystii. Prosimy o decyzję jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

22. Odeszli do wieczności: śp. Wanda Kołacka, zam. przy ul. Piwoniowej – Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek; śp. Małgorzata Wiśniewska, zam. przy ul. Lotosowej – Msza św. pogrzebowa we wtorek 27 bm. o godz. 10.30, a pogrzeb o godz. 11.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz