V Niedziela Wielkiego Postu – 13 marzec 2016 r.

1. Bóg zapłać za składane dziś, podczas Mszy Świętych ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 9.30 i po Mszy św. o godz. 11.00 w okazji 1050 rocznicy chrztu Polski, obejrzymy przedstawienie przygotowane przez uczniów z naszej szkoły zatytułowane „Chrzest 966”.

3. Spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio dziś o godz. 14.30 w kaplicy.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w sali domu parafialnego spotkanie przedpielgrzymkowe dla osób udających się w kwietniu do Ziemi Świętej. Obecność obowiązkowa.

5. Dziś i w Niedzielę Palmową, Szkolne Koło Caritas rozprowadza Wielkanocne Baranki z białej czekolady w cenie 3 zł. Uzyskany dochód wspomoże świetlice dla dzieci dotkniętych działaniami wojennymi na południu Ukrainy oraz potrzeby Szkolnego Koła Caritas.

6. We wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi ks. dr Rafał Pajszczyk – wiceoficjał Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu.

7. We wtorek 15 marca Szkolne Koło Caritas organizuje „Dzień chleba”. Zachęcają wszystkie rodziny ze szkoły, do wzięcia udziału w Konkursie na samodzielnie upieczony chleb. Szczegóły na stronie internetowej naszej szkoły.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W czwartek 17 marca po wieczornej Mszy Św. w sali Św. JPII. Ks. Roman Dworacki asystent archidiecezjalny Akcji Katolickiej (dyrektor Archiwum  Archidiecezjalnego)  przygotuje nas do obchodów 1050 lecia Chrztu Polski podejmując temat „Chrzest 966 wart Poznania”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. To doskonała okazja aby pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. święcenie palm, a przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed wejściem do świątyni i w sposób uroczysty, procesyjnie, z palmami w rękach, w procesji wokół kościoła, wchodzimy do jej wnętrza.

12. Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej  Parafialny Zespół Caritas  zwraca się z prośbą do parafian,  którzy mogliby dostarczyć bukszpan i bazie, o przyniesienie ich do przedsionka kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę tj. 19.03. do godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy  panie, które mogłyby pomóc przy robieniu wiązanek, o przyjście w sobotę tj. 19.03.br.  na godz.10.00 do salki pod kościołem. Ofiary za wiązanki palmowe przeznaczone będą na dofinansowanie wakacji dzieci oraz na pomoc potrzebującym naszej parafii.

13. Do 20.03.2016 r. w soboty i niedziele przed i po każdej Mszy św. oraz w środy od 15-16-tej czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabyć świece wielkanocne -paschaliki- laurki oraz inne dewocjonalia.

14. Do marcowego numeru „Małego Przewodnika Katolickiego” dołączono książkę pt. „Wieczerza z Panem Jezusem”, która pomaga w sposób jasny i zrozumiały dla dziecka zbliżyć się do tajemnicy Eucharystii. Może być ona pomocą dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Cena kompletu: 6,90 zł.

15. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku można również do tej samej koperty włożyć swoją ofiarę na malowanie wnętrza naszego kościoła. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty na poszczególne cele, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

16. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

17. W zakrystii można odbierać zamówione bilety na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski na stadionie przy ul. Bułgarskiej w dniu 16.04. br.

18. W dniach od 21 – 27 07. organizujemy wyjazd dzieci szkolnych i młodzieży do Lipnicy Wielkiej na Orawie. W programie m. in.: wycieczki po górach, Wadowice, Ludźmierz, Niedzica. Koszt 550 zł. (noclegi, autokar, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu, przewodnik…). Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

19. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 30-31 lipca 2016 r. Koszt wyjazdu: 250 zł (Wcześniej pomyłkowo podawano kwotę 150 zł). Zapisy u ks. Wikariusza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz