V Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020 r.

1. Z nauczania św. Jana Pawła II: „Kto bowiem kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejszego. Pan Jezus na tym świecie miał niewiele rzeczy, które mógłby ofiarować Apostołom. Jednak dał im coś największego – dał im samego siebie. Odtąd, przyjmując ten najświętszy Pokarm, mogli być stale z Panem Jezusem. On sam mieszkał w ich sercach i napełniał je świętością. Oto, co znaczy, że Pan Jezus przyszedł do waszych serc. On jest w was, Jego miłość was napełnia i sprawia, że stajecie się coraz bardziej podobne do Niego, coraz bardziej święte”. / Jan Paweł II do dzieci pierwszokomunijnych /

2. Dziś, z racji II niedzieli miesiąca, podczas Mszy św. składka inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary zarówno w kościele, jak i na konto parafialne.

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zgodnie z decyzją Rządu od dnia 20.04.2020 r. podczas nabożeństw w kościołach może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni. W takiej sytuacji w naszym kościele może jednocześnie przebywać, biorąc pod uwagę także kaplicę i przedsionek, 55 osób. Poza tym, na placu przed kościołem mogą znajdować się dodatkowe osoby z zachowaniem zasad ogólnych, a więc w odległości 2 m jedna od drugiej.

5. We wszystkie dni tygodnia pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 oraz w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek przed Mszą św. o godz. 18.00 odmawiamy różaniec, a w środę o godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje z prośbą o ustanie epidemii koronawirusa oraz o deszcz. Msze św. w niedziele o godz. 17.00 oraz w środy: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Mszę św. wieczorną i nabożeństwo majowe transmitujemy przez Internet.

6. W środę 13 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie, które w tym roku poprowadzi ks. Wojciech Nowicki – dyrektor Radia Emaus. Z racji niemożliwości organizowania procesji, do czasu zakończenia pandemii, odprawiać je będziemy w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i modlitwa za pośrednictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii oraz adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

8. Od niedzieli 17.05.2020 r. do odwołania Msza św. dodatkowa o godz. 12.30, by większa liczba wiernych mogła bezpiecznie uczestniczyć w niedzielnych Mszach św.

9. W poniedziałek 18.05.2020 r. obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna za dar Jego życia dla całego Kościoła o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W związku z trwającą epidemią biuro parafialne będzie czynne na każdorazową prośbę zainteresowanych w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. z zachowaniem przepisów ogólnych dotyczących zachowania właściwej odległości od siebie oraz stosowania maseczek.

11. Zgodnie z wcześniejszą informacją, dnia 23.05.2020 r. w Archikatedrze Poznańskiej odbędą się święcenia prezbiteratu, które przyjmie syn naszej parafii ks. dk. Marcin Łąbęcki. Neoprezbiter swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w naszym kościele dnia 24.05.2020 r. o godz. 12.30. W związku z ograniczeniami co do liczby wiernych mogących uczestniczyć w liturgii, uprzejmie prosimy, by każda parafialna grupa duszpasterska wyznaczyła swoich przedstawicieli, którzy złożą życzenia ks. Marcinowi.

12. W związku z trwającą pandemią zostaje odwołana pielgrzymka autokarowa w rodzinne strony św. Jadwigi Śląskiej i papieża Benedykta XVI w terminie: 22-28.06.2020 r. Wpłacone pieniądze można odbierać w zakrystii po Mszach św.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

14. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Miłujcie się, Echo Afryki, dostępne na półce w przedsionku kościoła.

15. Zmarła śp. Teresa Urbanowicz, zam. przy ul. Malwowej, pogrzeb odbędzie się 13.05.2020 r. o godz. 8.50, a Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz