V Niedziela Wielkanocy – 14 maja 2017 r.

1. Dziś w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11.00 I Komunia św. dzieci klas III. Otoczmy ich naszą modlitewną troską.

2. Podczas „białego tygodnia” – od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy – dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami, przychodzą na Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18.00. W poniedziałek – modlitwa za rodziców, na zakończenie wspólna fotografia; we wtorek – modlitwa za rodziców chrzestnych; w środę – modlitwa za nauczycieli i wychowawców, pielgrzymka do sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach, wyjazd o godz. 8oo, zbiórka przed szkołą od strony sali gimnastycznej – powrót ok. godz. 14.00, w czwartek – modlitwa za dziadków, na zakończenie wszystkim zostaną rozdane pamiątkowe obrazki oraz Biblie tym, którzy je zamówili; w piątek – modlitwa za siebie wzajemnie, omówienie I piątków miesiąca.

3. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę pieniężną, która zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu organów w naszej świątyni. Bóg zapłać za ten „dar ołtarza” oraz za pomoc w sprzątaniu wnętrza świątyni.

4. Dziś na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum. Prosimy o obecność najpóźniej o 16:50 na wyznaczonych miejscach.

5. Bóg zapłać również za składane dziś, w II niedzielę miesiąca podczas Mszy św. ofiary, w ramach składki inwestycyjnej.

6. Spotkanie przygotowawcze do bierzmowania dla kandydatów z klas 3 gimnazjum we wtorek o godz. 16:30 w sali św. Jana Pawła II przy kościele. Zabieramy ze sobą Pismo św. i długopisy. Obecność obowiązkowa.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W sobotę o godz. 9.30 spowiedź dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., a następnie o godz. 10.00 próba przygotowująca je do Mszy św. rocznicowej.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy 1. rocznicę I Komunii św. Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. o godz. 11.00. Dzieci gromadzą się o godz. 10.45 przed kościołem w strojach komunijnych.

11. Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas 3 w przyszła niedzielę 21.05 o godz. 17:00. Prosimy o obecność o godz. 16:50 na wyznaczonych miejscach.

12. W przyszłą niedzielę od członków scholii, przed kościołem, można nabywać cegiełki (breloczki i tabliczki z dobrym słowem) z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego wyjazdu formacyjnego młodzieży naszej parafii. Wyjazd dla młodzieży (gimnazjum i liceum), w dniach 15-22.08.2017 r. do Kościeliska koło Zakopanego, szczegóły i zapisy u s. Joanny ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża.

13. W maju, po wieczornych Mszach św., odprawiamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy całe rodziny.

14. Podobnie jak w ubiegłym roku, Gmina Komorniki we współpracy z naszą parafią i Domem Kultury „Stokrotka” organizuje całodzienną podróż rodzinną pociągiem Kolei Wielkopolskich – „Pod Parą”. Koszty: osoby dorosłe – 30 zł, dzieci – 20 zł, dzieci z rodzin 3+ – 10 zł. Lista uczestników jest już zamknięta. Bilety można odbierać w zakrystii.

15. W dniach 28-29.07.2017 r. organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej i Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. Nocleg ze śniadaniem w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Zapisy z wpłatą 50 zł w zakrystii.

16. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz