V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019 r.

1. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar Na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl

2. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w poniedziałek 20 maja o godz.19.00.

3. Od poniedziałku do środy (20-22.05) o godz. 19.00 próby przed bierzmowaniem. Na próbę we wtorek przychodzimy ze świadkiem lub inną osobą pełnoletnią.

4. W środę  tj. 22.05.br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W środę o godz. 19.30 spowiedź dla bierzmowanych, świadków bierzmowania i najbliższych z rodziny. Będą również księża spoza parafii.

7. W czwartek 23.05.2019 r. o godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, którą odprawi bp. Damian Bryl.

8. W sobotę 25.05.2019 r. o godz. 10.00 w Archikatedrze Poznańskiej święcenia diakonatu. Wśród kandydatów do święceń znajduje się syn naszej parafii kl. Marcin Łabęcki. Otoczmy go modlitewną opieką i jeśli to możliwe spotkajmy się w katedrze by towarzyszyć osobiście modlitwą przyjmującym święcenia.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

10. W niedzielę 26.05.2019 r. w Dzień Matki, w naszej parafii niedziela modlitw w intencji powołań. Podczas Mszy św. homilie wygłosi ks. dk. Marcin Łabęcki, a po Mszach św. przed kościołem zbierze ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Urząd Miasta Poznania serdecznie zapraszają do udziału w XII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka – Poznań dla Zdrowia i Rodziny. Festyn odbędzie się w niedzielę 26 maja 2019 r. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wspólne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze. W programie przewidziano liczne koncerty, oraz wiele atrakcji skierowanych zwłaszcza do dzieci. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta w czasie trwania festynu będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w zakresie przygotowanego miasteczka prozdrowotnego. W tym roku finał wydarzenia uświetni koncert zespołu Rock and Fire. Dodatkowo podczas Festynu wystąpi Teatr Kultureska ze spektaklem Mapa Marzeń skierowanym do najmłodszych. Jak co roku dla dzieci zostały przygotowane upominki. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.caritaspoznan.pl. Serdecznie zapraszamy!

12. W ramach obchodów 40 rocznicy parafii ogłaszamy konkurs dla dzieci na opowiadanie o naszej parafii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone. Teksty prosimy przekazać do końca maja pani Annie Jęsiak, która przekaże szczegóły konkursu wszystkim zainteresowanym dzieciom. Zapraszamy do udziału!

13. W niedzielę 09.06.2019 r. po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.00 koncert w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2019. Wystąpi Poznański Chór Chłopięcy pod batutą Jacka Sykulskiego, a przy organach zasiądzie Krzysztof Czerwiński.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopisma katolickiego „Gość Niedzielny”.

15. Zmarł śp. Tadeusz Włodarek zam. przy ul. Łubinowej, uroczystości pogrzebowe zostały odprawione w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

16. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz