V Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2012 r.

1. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej, którą przeprowadził ks. bp Zdzisław Fortuniak. Jego refleksje z pobytu u nas zostały zamieszczone w przeczytanym dziś „Dekrecie Powizytacyjnym”.

2. Dziś po każdej Mszy św. można nabywać kolejny numer parafialnego pisma „Jadwisia”.

3. We wtorek 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika.

4. We wtorek i środę o godz. 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zbiórka przed kościołem.

5. Dnia 9 maja 1982 roku, w Katedrze Poznańskiej, przyjął święcenia biskupie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. W XXX-tą rocznicę tego wydarzenia, w środę 9 maja br. o godz. 1800 w Katedrze Poznańskiej, Ksiądz Biskup Jubilat odprawi Mszę świętą, na którą zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich, zwłaszcza z Poznania i najbliższej okolicy. W związku z tym, że szanowny Jubilat był konsekratorem naszego kościoła parafialnego, z naszej parafii pojedzie delegacja z życzeniami. Proszę, aby chętni zgłaszali się w zakrystii. Wyjazd samochodami w środę o godz. 16.00 sprzed kościoła.

6. Do końca miesiąca, każdego dnia prócz środy, po wieczornych Mszach św. odprawiamy Nabożeństwa Majowe. W środy, szczególnie dla tych którzy dłużej pracują, Nabożeństwa Majowe o godz. 20.30, następnie Apel Jasnogórski i adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek o godz. 16.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i II spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Następnie okazja do spowiedzi św. dla ich rodziców i chrzestnych.

9. Spotkania dla chłopców klas I przygotowujących się do bierzmowania w piątek: grupa A o godz. 16.30, a grupa B o godz. 17.15.

10. Spotkanie Koła Misyjnego w sobotę 12 maja, o godz. 11.00 dzieci młodsze; o godz. 12.00 starsze – klasy V-VI i gimnazjum.

11. W sobotę 12 maja przypada 13 rocznica śmierci ks. abpa Jerzego Stroby. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zmarłym Arcypasterzu.

12. Pielgrzymka Ofiarowania Parafii Archidiecezji Poznańskiej Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu w 500-lecie potwierdzenia autentyczności cudów i z okazji przyznania Złotej Róży Papieskiej. Wyjazd w sobotę 12 maja 2012 r. o godz. 9.00, powrót ok. godz. 18.00. Koszt wyjazdu: 35 zł. Zapisy w zakrystii.

13. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 – 61 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Jest to święto całej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców. Miejsca w ławkach na tej Mszy św. pozostawiamy dla dzieci i ich rodzin.

14. W niedzielę 13.05.2012 r. – NMP Fatimskiej – g. 20.00 Nabożeństwo i procesja fatimska wokół kościoła. Nabożeństwo prowadzi o. Jerzy Łapiński – Misjonarz Świętej Rodziny.

15. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą w miesiącu, w naszym kościele zbierana będzie składka na inwestycje parafialne.

16. Trwa peregrynacja Ikony św. Rodziny po naszej parafii. Ikonę zabieramy po Mszy św. o godz. 11.00, przynosimy do naszych domów, stawiamy w godnym miejscu i w najbliższym tygodniu staramy się gromadzić przy niej na modlitwie w gronie rodziny i w intencji rodziny. Ikonę po tygodniu przynosimy do kościoła tak, by po Mszy św. o godz. 11.00, inna rodzina mogła zabrać ją do siebie. W zakrystii przyjmujemy zapisy przyjmujących Ikonę św. Rodziny na uzgodnione terminy.

17. W dniach od 11 – 17 sierpnia zapraszamy dzieci i młodzież na pielgrzymkę autokarową do Rzymu. W programie: Loreto – San Giovanni Rotondo – Monte Cassino – Rzym – Asyż – Wenecja. Cena 1365 zł + 75 euro. Szczegóły u pani Anny Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz